Zamknij

Przetrzyj sztućce tym produktem. Nabiorą pięknego połysku

27.10.2022 18:00

Jak wypolerować sztućce domowym sposobem? Przyda ci się do tego produkt, który znajdziesz w… łazience.

Sztućce
fot. Shutterstock

Sztućce to obowiązkowe wyposażenie każdej kuchni. Niestety wraz z upływem czasu tracą swój połysk, przez co prezentują się mniej elegancko. Aby zapobiec ich matowieniu, możemy wypróbować ten szybki domowy sposób. Doskonale sprawdzi się przed rodzinnym obiadem lub wizytą gości, gdy będziesz chciał olśnić innych idealnym nakryciem stołu.

Oto sposób na lśniące sztućce. Będą wyglądać jak nowe

Do polerowania sztućców możemy wykorzystać… pastę do zębów. Ten trik wydaje się dość zaskakujący, ale warto samemu przekonać się o jego skuteczności. Wcześniej najlepiej zaopatrzyć się w ręcznik papierowy lub kuchenną ścierkę z miękkiego materiału.

Na początek należy nałożyć odrobinę pasty na ścierkę, a następnie delikatnie przetrzeć nią powierzchnię sztućców. Potem wszystkie akcesoria należy wypłukać w wodzie i wytrzeć do sucha. Ten trik sprawi, że wszystkie łyżki czy widelce znów będą pięknie błyszczały.

Zobacz także: Przypaliłeś garnek w czasie gotowania? Wypróbuj ten prosty trik, dzięki któremu znów będzie wyglądał jak nowy

Inne sposoby na polerowanie sztućców

Aby sztućce nabrały ładnego połysku, warto sięgnąć także po inne triki. Do ich polerowania można wykorzystać pastę na bazie sody oczyszczonej. Cztery łyżeczki tego produktu należy wymieszać z odrobiną wody, aż uzyskamy gęstą konsystencję. Następnie taką mieszanke wystarczy nałożyć na sztućce, odczekać kilkanaście minut i całość wypłukać. Podobny rezultat uzyskamy, stosując zwykły ocet albo kwasek cytrynowy, który doskonale usuwa zacieki i inne zabrudzenia.

Zobacz także: Jak pozbyć się osadu ze szklanek? Ten sposób sprawi, że zawsze będą piękne i błyszczące

loader