Zamknij

Co zrobić, aby kwiaty w wazonie zachowały świeżość przez dłuższy czas? Oto sprawdzony trik

23.03.2022 14:51

Chcesz cieszyć się widokiem pięknych kwiatów w wazonie jak najdłużej? Sięgnij po ten sprawdzony trik.

Kwiaty w wazonie
fot. Shutterstock

Za oknem mamy prawdziwą wiosnę, więc czas zaprosić ją również do swojego domu. Bukiet pięknych tulipanów wniesie do każdego wnętrza odrobinę słonecznego nastroju i przywita nas od progu pięknym zapachem. Skutecznym sposobem na przedłużenie trwałości kwiatów jest ten prosty trik, który dawniej stosowały nasze babcie. O czym mowa?

Domowe sposoby: jak zachować świeżość kwiatów przez dłuższy czas?

Niestety kwiaty trzymane w wazonie bardzo szybko więdną. Jeżeli chcesz się cieszyć dłużej ich pięknym wyglądem, poznaj ten łatwy, domowy sposób. Zanim sięgniesz po specjalistyczne preparaty do pielęgnacji roślin, zastosuj zwykły kwasek cytrynowy.

Wystarczy dodać odrobinę tego produktu do wody. Działa niczym doskonała odżywka, dzięki której kwiaty w wazonie będą dłużej świeże. Musisz jednak uważać, aby nie przesadzić z jego ilością. Jedna łyżeczka kwasku na litr wody w zupełności wystarczy.

Zobacz także: Rośliny antysmogowe ozdobią twój dom i skutecznie oczyszczą powietrze. Sprawdź, w które warto zainwestować

Kwiaty w wazonie: jak należy o nie dbać?

Odpowiednia pielęgnacja kwiatów jest bardzo ważna, aby utrzymać je w dobrym stanie. Przede wszystkim trzeba pamiętać o regularnej wymianie wody w wazonie na nową. Ważne jest również ich systematyczne przycinanie. Poza tym należy je umieścić z dala od źródeł ciepła i silnych promieni słonecznych, w przeciwnym razie szybko tracą świeżość. Dla pięknego wyglądu co jakiś czas warto je również zraszać delikatnie wodą.

Zobacz także: Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

loader