Zamknij

Co zrobić, aby jedzenie nie przywierało do grilla? Oto zaskakujący trik

29.04.2022 10:28

Tiktokerka zdradza sposób, dzięki któremu grillowane przysmaki nie będą przywierały do rusztu. Warto wykorzystać ten trik podczas tegorocznej majówki.

Grillowanie
fot. Shutterstock

Długi weekend majowy przeważnie kojarzy nam się z początkiem sezonu grillowego. Wspólne biesiadowanie na świeżym powietrzu to doskonały sposób na relaks i okazja do spędzenia wolnego czasu z rodziną i przyjaciółmi. Aby nasz grill zawsze był udany, warto zastosować ten prosty, ale niezwykle skuteczny trik z TikToka. Dzięki niemu przygotowane przez nas smakołyki nie będą przywierać tak łatwo do rusztu.

Triki z TikToka: co zrobić, aby jedzenie nie przywierało do grilla?

Zdarza się, że podczas grillowania jedzenie przywiera do rusztu. To sprawia, że potrawy są bardziej przypalone i wyglądają nieapetycznie. Aby temu zapobiegać, możemy wypróbować ten trik z wykorzystaniem ziemniaka.

Najpierw tiktokerka kroi to warzywo na pół i nakłuwa je widelcem. Następnie smaruje nim powierzchnię grilla. Dzięki temu smakołyki nie przyklejają się do rusztu i łatwiej je przewrócić.

Zobacz także: Jak rozpalić grilla? Czym to zrobić i jakich akcesoriów używać?

Domowe porady: o czym pamiętać podczas grillowania?

Zanim rozpoczniemy majówkę, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach, dzięki którym nasz grill zawsze będzie udany. Przede wszystkim warto wcześniej zaopatrzyć się we wszystkie niezbędne akcesoria, w tym ekologiczne rozpałki, dzięki którym jedzenie nie przesiąknie szkodliwymi substancjami i nieprzyjemnym zapachem.

Należy pamiętać także o dokładnym wyczyszczeniu rusztu. Marynaty do warzyw czy szaszłyków najlepiej przygotować już dzień wcześniej, aby wszystkie produkty nabrały odpowiedniego smaku. Trzeba również kontrolować czas grillowania poszczególnych potraw, aby nie straciły swoich walorów smakowych i odżywczych.

Zobacz także: Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

loader