Zamknij

Co zrobić, aby choinka tak szybko nie gubiła igieł? Wypróbuj ten trik

15.12.2021 15:40

Chcesz, aby twoja choinka zachwycała swoim wyglądem jak najdłużej? Mamy na to sprawdzony, domowy sposób. Efekt z pewnością cię zaskoczy.

Choinka
fot. Shutterstock

Do świąt pozostaje coraz mniej czasu. W związku z tym w wielu mieszkaniach już pojawiły się pierwsze bożonarodzeniowe dekoracje. Jak co roku centralne miejsce w salonie zajmuje pięknie przystrojona choinka. Naturalne drzewko wprowadza do domu wyjątkowy klimat, ale ogromna ilość sypiących się z niego igieł może nieco popsuć nam świąteczny nastrój. Na szczęście jest sposób, który pomoże nam poradzić sobie z tym częstym problemem.

Domowe porady: co zrobić, aby nasza choinka nie gubiła igieł?

Jeżeli chcesz się cieszyć swoim świątecznym drzewkiem jak najdłużej, wypróbuj ten sprawdzony sposób. Nie musisz sięgać po żadne specjalistyczne środki. Wystarczą produkty, które z pewnością masz w swojej kuchni.

Do dowolnego naczynia wlej 0,5 l wody oraz odrobinę cukru i soli. Następnie wszystkie składniki dokładnie wymieszaj. Taki roztwór stosowany regularnie działa niczym nawóz, który pomoże ci przedłużyć żywotność twojego drzewka. Dzięki niemu roślina nie będzie tak szybko wysychać i gubić igieł.

Zobacz także: Dlaczego na święta ubieramy choinkę?

Domowe porady: jak dbać o choinkę?

To, czy nasze świąteczne drzewko wytrzyma przez dłuższy czas, zależy od wielu czynników. Choinka nie lubi zbyt wysokich temperatur, więc należy umieścić ją z dala od różnych źródeł ciepła. Powinniśmy zapewnić jej również stały dostęp do wody oraz pamiętać o regularnym zraszaniu jej gałązek. Najlepiej wykorzystać do tego butelkę z atomizerem. A jak wy dbacie o swoje świąteczne drzewko?

loader