Zamknij

Bukiety z owoców – oryginalny pomysł na prezent

29.06.2021
Aktualizacja: 29.06.2021 12:49

Bukiet z owoców będzie doskonałym i praktycznym prezentem zamiast klasycznego bukietu kwiatów. Sprawdź, jak zrobić bukiet z owoców.

Bukiety z owoców – oryginalny pomysł na prezent
fot. Shutterstock

Szukasz oryginalnego, ładnego, a zarazem praktycznego pomysłu na prezent? Wybierz bukiet z owoców. Z powodzeniem zastąpi on tradycyjny bukiet kwiatów i z pewnością miło zaskoczy obdarowaną osobę. Sprawdź, jak zrobić bukiet z owoców.

Bukiety z owoców – co to takiego?

Bukiet z owoców jak sama nazwa wskazuje to kompozycja, która zamiast z tradycyjnych kwiatów jest wykonana z owoców. Wygląda on identycznie jak tradycyjny bukiet, ale zamiast róż, frezji czy goździków znajdziesz w nim pomarańcze, mandarynki czy gruszki. To zdecydowanie bardziej oryginalny upominek niż tradycyjna wiązanka. Niewątpliwą zaletą bukietów z owoców jest także ich praktyczność – bukiet nie zwiędnie, bo możesz go po prostu… zjeść! Nic dziwnego więc, że bukiety z owoców zyskują na popularności i coraz więcej osób wybiera ja jako prezent na imieniny, urodziny, Dzień Matki czy walentynki. Sprawdzą się także doskonale na prezent dla osób, które są praktyczne, oszczędne i cenią sobie nietuzinkowe rozwiązania.

Zobacz także: Życzenia imieninowe dla cioci: od serca, śmieszne i poważne

Jak zrobić bukiet z owoców?

Bukiety z owoców możesz bez problemu zamówić w specjalnych firmach zajmujących się ich przygotowaniem, a także w niektórych kwiaciarniach. Bez żadnych trudności jednak wykonasz go także samodzielnie w domu. Zrobienie bukietu z owoców wcale nie jest takie trudne, jak może ci się wydawać. Będziesz potrzebować: ulubionych owoców (najlepiej wybierać te twardsze, które mają dłuższą trwałość, np. jabłka, gruszki, pomarańcze, mandarynki, śliwki. Aby urozmaicić swój bukiet możesz także dodać do niego warzywa np. rzodkiewki, maliny, jeżyny, pomidorki koktajlowe, papryczki, garść liści kapusty w różnych kolorach), drucików florystycznych lub patyczków do szaszłyków, sekatora, taśmy florystycznej, a także wybranych ozdób (kokardek, wstążek, celafonu itd.). Owoce powbijaj na druciki florystyczne lub patyczki do szaszłyków, których końce owiń liśćmi sałaty lub zieloną wstążką, aby nadać im odpowiednią barwę. Następnie układaj kompozycję według własnego uznania, trzymając w jednej ręce powstający bukiet, a drugą, dokładając owoce powbijane na druciki. Tworzenie bukietu warto zacząć od największych elementów, a potem dokładać te mniejsze. Po ułożeniu bukietu druciki skróć za pomocą sekatora. Następnie owiń je liśćmi sałaty lub zielonym papierem karbowanym tak, by nie były widoczne. Całość zwiąż mocno ozdobną wstążką, a następnie udekoruj według własnego uznania za pomocą wstążek i kokardek. Gotowe! Teraz możesz mieć pewność, że podarowany przez ciebie bukiet będzie tym najbardziej oryginalnym.

Zobacz także: Życzenia imieninowe dla siostry: śmieszne, poważne i krótkie wierszyki