Jak usunąć plamy z długopisu domowymi sposobami? Znamy aż 7 patentów!

18.06.2020 15:32

Sprawdźcie, jak usunąć plamy z długopisu domowymi sposobami. Okazuje się, że te produkty w swoim domu ma każdy z nas i w prosty sposób może poradzić sobie z pojawiającymi się zabrudzeniami.

plamy z długopisu
fot. Shutterstock

Chyba każdy w swoim życiu miał na ubraniu plamę z długopisu. Niestety są to ślady, których nie usunie się w kilka sekund. Warto więc sprawdzić, jak poradzić sobie z tymi uciążliwymi zabrudzeniami. Okazuje się, że domowe sposoby sprawdzą się tu najlepiej.

Jeśli zobaczymy, że poplamiliśmy coś długopisem, warto zabrać się za czyszczenie od razu. Zaschnięta plama może przysporzyć nam bardzo dużo problemów, z którymi nie poradzą sobie nawet drogie środki do wywabiania plam.

7 sprawdzonych sposobów na usunięcie plam z długopisu

Sok z cytryny lub kwasek cytrynowy na plamę

  • Jednym z najbardziej popularnych sposobów na usunięcie plam po długopisie jest użycie kwasku cytrynowego lub soku z cytryny. Plamę należy moczyć przez kilkanaście minut w soku, a następnie dokładnie wyprać w pralce.

Krem do golenia usunie plamę z długopisu

  • Kremu lub pianki do golenia używa się w wielu kryzysowych sytuacjach. Na plamę należy nanieść trochę tego kosmetyku i zostawić na kilka godzin. Po tym czasie należy wyprać ręcznie materiał w ciepłej wodzie.

Pasta do zębów na plamę z długopisu

  • Okazuje się, że kolejnym sposobem na usunięcia plam z długopisu może być pasta do zębów. Należy nią pokryć zabrudzenie i odstawić na 24 godziny. Następnie brudną tkaninę wyprać w pralce z dodatkiem proszku.

Kwaśne mleko pomaga usunąć plamy z długopisu

  • Kto by pomyślał, że do usunięcia plam z długopisu może być przydatne kwaśne mleko? Okazuje się, że ten produkt spożywczy jest bardzo skuteczny. Brudny materiał należy polać kwaśnym mlekiem lub kefirem i odstawić na około 30 minut. Po tym czasie tkaninę uprać w pralce.

Lakier do włosów usuwa plamy z długopisu

  • Jeśli swoje ubranie zabrudzisz długopisem, można je uratować lakierem do włosów. Plamę z długopisu należy namoczyć w wodzie, a następnie spryskać lakierem do włosów. Po około 15 minutach brudne ubranie należy wyprać w ciepłej wodzie.

Alkohol na plamy

  • Plamy z długopisu można usunąć przy pomocy alkoholu. Wystarczy tylko kilka kropel wetrzeć w brudne miejsce i zostawić na około 30 minut. Po tym czasie plamę będzie można z łatwością zetrzeć przy użyciu czystej ścierki.

Woda kolońska usunie plamy z długopisu

  • Jeśli na waszym ubraniu pojawiła się niechciana plama z długopisu, koniecznie wybierzcie wodę kolońską do jej usunięcia. Polejcie wodą kolońską plamę i lekko przetrzyjcie je czystą szmatką. Już po pierwszych ruchach zobaczycie różnicę. Pocierajcie tkaninę kilka sekund, po tym czasie wrzucie ją do prania.

Wypróbujecie, któryś ze sposobów?

loader

Zobacz także: Jak wyczyścić przypalone żelazko ceramiczne? Kilka sprawdzonych sposobów!