Zamknij

Sprawdź, jakie są najpiękniejsze dekoracje komunijne domu oraz stołu!

19.02.2019 15:22
dekoracje komunijne
fot. Shutterstock

Pierwsza Komunia Święta to bardzo ważny sakrament, dlatego warto się do niego odpowiednio przygotować. Jeśli szukasz inspiracji do wyboru odpowiednich dekoracji komunijnych, koniecznie przejrzyj nasze propozycji.

Warto pomyśleć o wcześniejszym skompletowaniu dekoracji komunijnych, niezależnie od tego, czy Pierwszą Komunię Świętą urządzamy we własnym domu, czy wynajmujemy do tego lokal, należy przejrzeć ofertę sklepów z dekoracjami komunijnymi. Większość dekoracji kupisz już gotowe, jednak jeśli zależy ci, na własnoręcznie przygotowanych elementach możesz to zrobić bardzo szybko. Wystarczy odrobina kreatywności!

Zobacz także: Komunia Święta - jak nie stracić głowy w trakcie przygotowań

Dekoracja komunijne w domu

Jeśli chcesz, aby komunia twojego dziecka na długo zapadła gościom w pamięć, koniecznie wybierz eleganckie dekoracje komunijne. Dekorowanie domu najlepiej jest zacząć od wybrania dekoracji na stół. To właśnie dzięki nim rodzinny obiad będzie prezentować się jeszcze lepiej.

Naturalna dekoracja stołu powinna okazać się najprostsza, dlatego, jeśli chcesz, możesz użyć do jej przygotowania polnych kwiatów. Większość uroczystości komunijnych odbywa się w maju czy czerwcu, kiedy na polach pojawia się bardzo dużo kwiatów. Wystarczy pojechać parę kilometrów za miasto i zebrać kwiaty. Przygotuj wcześniej kilka słoików napełnionych zimną wodą i kiedy już wejdziesz w posiadanie kwiatów, będziesz mógł je tam odłożyć. Tego typu dekoracja bardzo dobrze sprawdzi się, kiedy twój dom urządzony jest w stylu art deco lub stylu prowansalskim.

  • Jeśli do Pierwszej Komunii Świętej idzie dziewczynka, warto zadbać, aby na stołach królował kolor różowy, ten odcień świetnie wpisuje się w przyjęcie przygotowane dla małej elegantki. Tego typu aranżacja wymaga tylko kilku bladoróżowych róż oraz białej, klasycznej zastawy. Dla wzmocnienia efektu możesz przygotować małe kokardki z różowej taśmy i rozsypać je na stole.
Shutterstock

Pierwsza Komunia kojarzona jest głównie z margerytkami. To właśnie one są nieodzownym elementem tego ważnego wydarzenia. Bardzo często dodawane są do wianków dla dziewczynek lub pojawiają się w wazonie na stole, gdzie spożywany jest wykwintny obiad. Jednym z lepszych pomysłów na wykorzystanie margerytek jest ułożenie ich w kulę, która ozdobi mały stolik kawowy lub stół obiadowy.

Jeśli lubisz styl vintage, koniecznie poszukaj w domu starych świeczników. Tego typu element ozdobi nawet najprostszy stół. Pomiędzy świecznikami ułóż pączki kwiatów, które będą prezentować się modnie i niebanalnie.

  • Dla każdego fana efektownych dekoracji inspiracją powinna być kultura wschodu. Piękne i własnoręczne wykonane origami z pewnością będzie ciekawym dodatkiem, który nada eleganckiego wyglądu całej aranżacji stołu.

Zobacz także: 7 najlepszych prezentów na komunię dla dziewczynki i chłopca