Chcesz, aby twój dom wyglądał bardziej luksusowo? Zrezygnuj z tego koloru we wnętrzu

28.02.2023 15:12

W twoim domu dominuje ten kolor? Specjalista podkreśla, dlaczego lepiej go unikać podczas projektowania wnętrz.

Malowanie ścian
fot. Shutterstock

Jednym z częstych dylematów podczas aranżacji mieszkania jest wybór dominującej kolorystyki we wnętrzu. Podczas gdy jedni preferują klasyczne, stonowane barwy, inni wolą nieco odważniejsze odcienie. Planując wystrój domu, warto zastanowić się, jaka kolorystyka jest nam najbliższa. W końcu każdemu zależy na tym, aby stworzyć taką przestrzeń, w której będziemy czuć się komfortowo pod każdym względem. Jeden z ekspertów wskazuje, z jakiego koloru lepiej zrezygnować we wnętrzu, jeżeli zależy ci na tym, aby twój dom wyglądał interesująco i luksusowo.

Projektant ostrzega: nie maluj wnętrza na ten kolor

Dużą popularnością we wnętrzach cieszą się różne odcienie szarości. Taki kolor jest często spotykany nie tylko w salonie, ale też kuchniach czy łazienkach. Zdaniem jednego ze specjalistów nie jest on jednak najlepszym wyborem. Portal thesun.co.uk dotarł do nagrania projektanta wnętrz, który działa też na TikToku pod nazwą "kreissdesign". Mężczyzna chętnie dzieli się swoimi poradami dotyczącymi aranżacji mieszkań. Na swoim koncie zgromadził już spore grono obserwujących. Jego profil ma ponad 155 tysięcy polubień.

Zdaniem tego projektanta wiele osób popełnia błąd, urządzając swoje mieszkanie w kolorze szarym. Według niego jest on mało zachęcający, a poza tym wygląda ponuro. Zamiast tego poleca swoim odbiorcom wybór beżowych odcieni, które w jego opinii są ponadczasowe. Mówi również, aby nie rezygnować z mocniejszych akcentów np. koloru limonkowego.

Zobacz także: Aranżacja sypialni w zgodzie z trendami. Zobacz stylowe wnętrza, które pokochasz

Internauci reagują

Nagranie projektanta wzbudziło duże zainteresowanie w social mediach. Co ciekawe, wiele osób nie podziela zdania projektanta. Niektórzy stwierdzili, że bardzo podoba im się kolor szary we wnętrzach i nie zamierzają z niego zrezygnować mimo panujących trendów:

Uwielbiam szarość, mam ją w całym domu w różnych odcieniach.
 
Nigdy nie porzucę szarości, szary to kolor z klasą!
 
Uwielbiam szarość, jest to neutralny kolor i świetnie wygląda z innymi odcieniami.
 

Jeden z internautów dodał natomiast, aby przy wyborze kolorów kierować się jedynie swoimi upodobaniami:

Kiedy szarość stała się popularna, wiedziałam, że muszę odpuścić ten trend, ponieważ uwielbiam ciepłe odcienie. Ludzie muszą iść za tym, co ich uszczęśliwia.

Zobacz także: Łazienka w drewnie - jak ją urządzić? Wady i zalety

loader

RadioZET.pl/thesun.co.uk

Chcesz, aby twój dom wyglądał bardziej luksusowo? Zrezygnuj z tego koloru we wnętrzu

W twoim domu dominuje ten kolor? Specjalista podkreśla, dlaczego lepiej go unikać podczas projektowania wnętrz.

Jednym z częstych dylematów podczas urządzania mieszkania jest wybór dominującej kolorystyki we wnętrzu. Podczas gdy jedni preferują klasyczne, stonowane barwy, inni wolą nieco odważniejsze odcienie. Podczas aranżacji swojego domu, warto zastanowić się, jaka kolorystyka jest nam najbliższa. W końcu każdemu zależy na tym, aby stworzyć taką przestrzeń, w której będziemy czuć się komfortowo pod każdym względem. Jeden z ekspertów wskazuje, z jakiego koloru lepiej zrezygnować we wnętrzu, jeżeli zależy ci na tym, aby twój dom wyglądał interesująco i luksusowo.

Nie maluj wnętrza na ten kolor

Dużą popularnością we wnętrzach cieszą się różne odcienie szarości. Taki kolor jest często spotykany nie tylko w salonie, ale też kuchniach czy łazienkach. Zdaniem jednego ze specjalistów nie jest on jednak najlepszym wyborem. Portal dotarł do nagrania projektanta wnętrz, który działa też na TikToku pod nazwą kreissdesign. Mężczyzna chętnie dzieli się swoimi poradami dotyczącymi aranżacji mieszkań. Na swoim koncie zgromadził już spore grono obserwujących. Jego profil ma ponad 155 tysięcy polubień.

Zdaniem tego projektanta wiele osób popełnia błąd, urządzając swoje mieszkanie w kolorze szarym. Według niego jest on mało zachęcający, a poza tym wygląda ponuro. Zamiast tego poleca swoim odbiorcom wybór beżowych odcieni, które są w jego opinii ponadczasowe. Mówi również, aby nie rezygnować z mocniejszych akcentów np. koloru limonkowego.

Internauci reagują

Nagranie projektanta wzbudziło duże zainteresowanie w social mediach. Co ciekawe, wiele osób nie podziela zdania projektanta. Niektórzy stwierdzili, że bardzo podoba im się kolor szary we wnętrzach i nie zamierzają z niego zrezygnować mimo panujących trendów:

<a name="tw-target-text"></a>„<span>Uwielbiam szarość, mam ją w całym domu w różnych odcieniach.”</span>
<a name="tw-target-text8"></a>„Nigdy nie porzucę szarości, szary to kolor z klasą!”<a name="tw-target-text10"></a><span>Uwielbiam szarość, jest to neutralny kolor i świetnie wygląda z innymi odcieniami.</span><span>Jeden z internautów dodał natomiast, aby w wyborze kolorów kierować się jedynie swoimi upodobaniami:</span>
<a name="tw-target-text9"></a>Kiedy szarość stała się popularna, wiedziałam, że muszę odpuścić ten trend, ponieważ uwielbiam ciepłe odcienie. Ludzie muszą iść za tym, co ich uszczęśliwia.