Te 3 rośliny przyciągają szczęście i pieniądze. Warto je mieć w swoim domu

02.03.2023 14:30

Według przesądów niektóre rośliny wykazują "magiczne" właściwości. Niektóre mają przyciągać szczęście i bogactwo, inne wnosić do domu spokój i harmonię. Sprawdzamy, które kwiaty warto postawić w swoim mieszkaniu.

Te 3 rośliny przyciągają szczęście i pieniądze
fot. Shutterstock

Wiele osób marzy o domu pełnym roślin. Nic zresztą dziwnego, bo kwiaty potrafią dodać uroku każdemu pomieszczeniu i sprawić, że stanie się bardziej przytulne. Ale na tym nie koniec ich zalet. Rośliny również korzystnie wpływają na jakość powietrza we wnętrzu oraz poprawiają nasze samopoczucie. Co więcej, niektóre kwiaty podobno też wykazują  "magiczne" właściwości - a przynajmniej tak mówią przesądy.

Jakiś czas temu pisaliśmy o trzech roślinach, które przynoszą pecha i nieszczęście. Wśród nich jest kaktus, fiołek oraz - co dla wielu może być sporym zaskoczeniem - monstera. Teraz natomiast sprawdzimy, które kwiaty warto postawić w swoim domu.

Grubosz

Osoby, które wierzą w magiczną moc roślin, powinny postawić w swoim mieszkaniu grubosza. Kwiat ten nazywany jest czasem "drzewkiem szczęścia". To mówi samo za siebie. Według przesądów grubosz jest przepełniony pozytywną energią. Wprowadza do domu spokój i harmonię. Sprzyja też miłości oraz przyciąga bogactwo. 

Kolejną zaletą "drzewka szczęścia" jest to, że jest proste w uprawie. Na jego pielęgnację nie trzeba więc poświęcać wiele czasu. Roślina powinna stać w jasnym, słonecznym miejscu. Należy ją podlewać obficie, ale rzadko; latem mniej więcej raz na dziesięć dni, a zimą nawet raz na miesiąc.

Dracena Sandera 

Dracena Sandera, szerzej znana pod nazwą "szczęśliwy bambus" (Lucky Bamboo). Mieszkańcy Azji wierzą, że roślina ta przynosi szczęście, chroni domowników przed problemami oraz zapewnia im dobre zdrowie. Dlatego nierzadko podarowują ją bliskim na różne okazje. Lucky Bamboo najlepiej będzie rozwijać się w jasnych, dobrze oświetlonych pomieszczeniach. 

Zobacz także: Podlewasz rośliny balkonowe w taki sposób? Lepiej tego nie rób

Paprotka

Kolejną i ostatnią już rośliną przynoszącą szczęście, jest paproć. Według przesądów wywiera ona pozytywny wpływ na domowników. Poprawia ich samopoczucie, działa uspokajająco i kojąco. Ma też pomagać podczas choroby. 

Jak pielęgnować paproć domową? Najlepiej jej będzie w półcieniu. Roślina ta nie lubi przeciągów oraz dużych wahań temperatur. Dobrze czuje się, gdy w pomieszczeniu jest mniej więcej od 16 st. C. do 21 st. C. Bardzo ważne jest, aby gleba w jej doniczce była stale wilgotna.

Zobacz także: Czym podlewać paprotkę, aby miała piękne liście? Ten domowy sposób stosowały nasze babcie

loader

RadioZET.pl