Zamknij

To najczęstszy błąd w aranżacji wnętrz. Przez niego twoje wnętrze wygląda na mniejsze

16.02.2021 12:16

Zależy ci na tym, aby twoje mieszkanie wyglądało na przestronne? Przez jeden błąd możesz sprawić, że stanie się odwrotnie. Sprawdź, o co dokładnie chodzi.

ciemne ściany
fot. Shutterstock

Odcień ścian we wnętrzu ma większe znaczenie, niż może ci się wydawać. Okazuje się, że nie tylko wpływa na nasze samopoczucie, ale też może wizualnie powiększyć lub pomniejszyć przestrzeń. Sprawdź, jakich barw unikać szczególnie w przypadku niewielkich pomieszczeń.

Jaki wybrać kolor ścian do mieszkania?

Każdy z nas chce wprowadzić do swojego mieszkania wyjątkowy klimat. Można to zrobić na wiele sposobów. Wiele osób w tym celu stawia na ciemny odcień ścian, np. burgund, granat czy szarość. Niestety kolorystyczne eksperymenty nie zawsze wychodzą nam na dobre. Co prawda, takie barwy rzeczywiście mogą nadać przestrzeni oryginalnego charakteru, ale mają jedną poważną wadę - wizualnie pomniejszają pomieszczenie.

Zobacz także: Wielka wyprzedaż w IKEA. Ceny zaczynają się już od 5 zł

Jak wizualnie powiększyć pokój?

Jeżeli chcesz zaaranżować niewielki pokój, zdecyduj się na jasną farbę. Ewentualnie możesz też jedną ścianę we wnętrzu pomalować na ciemniejszy kolor, a resztę pozostawić w odcieniach bieli.

Podczas dobierania koloru ścian warto też zwrócić uwagę na tonację. Chłodne odcienie optycznie nieco powiększą przestrzeń. Podobnie jest w przypadku połyskujących akcentów, które też optycznie nadają wnętrzom przestronności.

loader

Zobacz, jakie trendy będę królować we wnętrzach w nadchodzącym sezonie!