Postaw ten kwiat w domu. Przyciąga szczęście i pieniądze

12.10.2022 14:12

Rośliny to nie tylko piękny dodatek do wnętrz. Niektóre są wręcz uznawane za talizmany, które mogą wnieść szczęście i dobrobyt do naszych domów. Wśród nich jest ten popularny, piękny kwiat. O czym mowa?

Kwiaty
fot. Shutterstock

Posiadanie roślin w domu przynosi wiele korzyści. Nie tylko ożywiają każde wnętrze, ale też pozytywnie wpływają na klimat w pomieszczeniu i poprawiają nasz nastrój. Według zasad feng shui, czyli starożytnej sztuki planowania przestrzeni, kwiaty mają jeszcze inne niezwykłe właściwości. Niektóre gatunki są bowiem uznawane za symbol szczęścia i dobrobytu.

Ten kwiat warto mieć w swoim domu. Może wpłynąć na twoje życie

Jedną z roślin, która według feng shui może odmienić twój los, jest skrzydłokwiat. Ten popularny kwiat przyciąga bowiem pozytywną energię i pomyślność w różnych sferach życia. Oczyszcza atmosferę w domu, a poza tym ułatwia uzyskanie spokoju i równowagi, dlatego warto umieścić go np. w sypialni.

Co ciekawe, posiadanie tej rośliny ma szczególny wpływ na kobiety. Kwiat ten może im bowiem zapewnić powodzenie w miłości i udane życie rodzinne.

Zobacz także: Co zrobić, aby kwiaty w wazonie zachowały świeżość przez dłuższy czas? Oto sprawdzony trik

Jak pielęgnować kwiaty? Zastosuj te triki

W pielęgnacji kwiatów ważna jest regularność. Dzięki systematycznym zabiegom pielęgnacyjnym twoja roślina zawsze będzie zachwycać wyglądem. Oczywiście konieczne jest w tym przypadku podlewanie. Jego częstotliwość zawsze powinna być uzależniona od konkretnego gatunku. Niektóre kwiaty, jak np. kaktus, źle znoszą zbyt dużą wilgoć i lepiej radzą sobie w suchym środowisku. Z kolei do nawożenia kwiatów możesz wykorzystać różne domowe środki np. mleko, skorupki jajek albo fusy z kawy lub herbaty.

Zobacz także: Jak podlewać wrzosy? Zwróć uwagę na ten szczegół

loader