Zamknij

Masz problemy ze snem? Ustawienie łóżka może mieć w tym przypadku duże znaczenie

18.05.2022 14:29

Chcesz cieszyć się spokojnym i komfortowym snem? Zwróć uwagę na to, jak ułożone jest twoje łóżko.

Sypialnia
fot. Shutterstock

Według feng shui, czyli chińskiej sztuki planowania przestrzeni, odpowiednia aranżacja wnętrza to klucz do lepszego i bardziej harmonijnego życia. Może być ona dla nas inspiracją podczas urządzania swojego domu. Wiele z jej zasad dotyczy wystroju sypialni. Okazuje się bowiem, że zdrowy i spokojny sen może zależeć od wielu czynników, w tym ustawienia łóżka. Gdzie zatem należy je umieścić, abyśmy zawsze czuli się wypoczęci? Podpowiadamy.

Domowe porady: gdzie ustawić łóżko według zasad feng shui?

Zgodnie z filozofią feng shui odpowiednia aranżacja sypialni może znacznie poprawić jakość naszego snu. Podczas urządzania jej warto wziąć pod uwagę wiele różnych kwestii. Jedną z nich jest odpowiednie rozmieszczenie wszystkich mebli, a przede wszystkim łóżka. Często nie zwracamy na to większej uwagi, a okazuje się, że może to w znacznym stopniu wpływać na nasze samopoczucie.

Według zasad feng shui łóżko powinno stać z dala od okna. Trzeba również zadbać o to, aby zagłówek, który jest symbolem stabilności, znajdował się tuż przy ścianie. Ważny jest jeszcze jeden szczegół. W czasie snu głowa zawsze powinna być ułożona po stronie północnej, z kolei nogi skierowane na południe. To ma zapewnić swobodny przepływ energii i lepszą regenerację organizmu.

Zobacz także: Ten błąd podczas urządzania sypialni popełniamy często. O czym mowa?

Domowe porady: jak zaaranżować sypialnię według zasad feng shui?

Jeżeli chcesz urządzić swoją sypialnię zgodnie z feng shui, musisz wziąć pod uwagę jeszcze kilka kwestii. Do sypialni najlepiej wybrać łóżko wykonane z naturalnych materiałów bez metalowych elementów, które mogą zakłócić sen.

Nie należy również wieszać nad nim żadnych lamp czy innych dekoracji, bo to również może wpłynąć negatywnie na nasze samopoczucie. Poza tym w sypialni najlepiej ograniczyć liczbę ozdób do minimum, aby nas nie rozpraszały podczas odpoczynku.

Zobacz także: Jak urządzić sypialnię na poddaszu? Podpowiadamy!

loader