Zamknij

Jak optycznie powiększyć małe wnętrze? Podpowiadamy

Weronika Misiuk
17.05.2022 13:44

Co zrobić, aby wnętrze twojego mieszkania wydawało się przestronniejsze? Warto wziąć pod uwagę ten szczegół podczas aranżacji poszczególnych pomieszczeń.

Wnętrze
fot. Shutterstock

Aranżacja mieszkania to nie lada wyzwanie. Każdemu zależy przecież na przytulnym, a jednocześnie funkcjonalnym wnętrzu. Szczególnie problematyczne może być urządzanie pomieszczeń o niewielkim metrażu. W tym przypadku warto zwrócić uwagę na ten szczegół, dzięki któremu mała przestrzeń będzie wyglądać na dużo większą, niż jest w rzeczywistości.

Domowe porady: jak powiększyć małe wnętrze?

Najlepszym sposobem na optyczne powiększenie swojego mieszkania jest odpowiednia kolorystyka ścian. Bardzo często przy wyborze określonych barw kierujemy się głównie swoimi upodobaniami, nie zwracając uwagi na to, jak dany kolor będzie prezentował się na niewielkiej przestrzeni. Zbyt mocne, intensywne odcienie mogą bowiem przytłoczyć małe wnętrze.

Do salonu czy sypialni o niewielkim metrażu najlepiej wybrać jasne, delikatne kolory. Dobrze w tym przypadku sprawdzają się różne odcienie beżu lub klasyczna biel. Łączenie różnych barw w małym pomieszczeniu także nie jest dobrym pomysłem, ponieważ spotęguje to wrażenie chaosu.

Zobacz także: Malowanie pokoju dziennego: na jaki kolor pomalować salon? Sprawdzone pomysły na aranżacje

Domowe porady: inne sposoby na optyczne powiększenie przestrzeni

W małych pomieszczeniach warto trzymać się zasady, że mniej znaczy więcej. W tym przypadku najlepiej postawić na jak najmniejszą ilość dekoracji i mebli. Taka minimalistyczna przestrzeń będzie wyglądała na przestronniejszą i bardziej uporządkowaną. Dobrym pomysłem jest powieszenie na jednej ze ścian dużego lustra, co również optycznie powiększy wnętrze. Warto zwrócić uwagę także na kolor podłogi – najlepiej, aby miała jasną, jednolitą barwę.

Zobacz także: Aranżacja małej kuchni – najlepsze pomysły na wystrój niewielkiego wnętrza

loader