Zamknij

Zużyte części samochodowe mają nowe życie. Teraz ozdabiają wnętrza

05.04.2016 22:08
REC.ON - re.newed design
fot. materiały prasowe

Wystawa REC.ON – re.newed design to przykład, że wszystko, co mogłoby zanieczyszczać środowisko, można zmienić w funkcjonalny koncept.

Marka REC.ON po raz kolejny stworzyła kolekcję, która bazuje na nurcie upcyklingu. Zużyte części samochodowe przekształcono w funkcjonalne i dizajnerskie przedmioty, które doskonale pasują do minimalistycznych oraz industrialnych wnętrz. 

Paulina i Tomasz Bieleccy od 8 lat prowadzą stację demontażu samochodów. Zaprojektowali już ponad 200 produktów, które propagują ideę świadomego tworzenia. To doskonały dowód na to, że nie istnieją rzeczy, którym nie można nadać nowej funkcji. Bo kto by się spodziewał, że z trybików można zrobić podstawki na kwiaty? 

W Galerii Żywej w ArtBistro Stalowa52 w Warszawie można obejrzeć lampy stołowe z elementów mechanizmu skrzyni biegu lub wykonane z części tłumika, wieszaki z wałów korbowych i tarcz hamulcowych, świeczniki oraz wiele innych, unikatowych przedmiotów. Przy okazji możemy zobaczyć projekt, który powstał we współpracy z Tomaszem Pągowskim, którego znamy między innymi z programów "Bitwa o dom" i "Remont w 48h". Dizajner oraz REC.ON stworzyli pierwszą lampę posiadającą dwa punkty oświetleniowe oraz ocieplający surowe metalowe elementy sosnowy blat.

Wystawa potrwa do połowy kwietnia. Po jej zakończeniu produkty REC.ON można będzie obejrzeć i zakupić w Galerii Stalowa52. Od czasu otwarcia wystawy miejsce jest oficjalnym punktem sprzedaży. 

REC.ON - re.newed design
fot. materiały prasowe
REC.ON - re.newed design
fot. materiały prasowe
REC.ON - re.newed design
fot. materiały prasowe