Zamknij

Zegar z jedną wskazówką zwiększy Twoją produktywność

01.04.2016 14:38
Oqloq
fot. www.edelkrone.com

Wszystkie zadania można wykonywać z należytą starannością, ale poświęcając im mniej czasu niż dotychczas. Twórcy Oqloq, wierzą, że pomoże on nam nie tylko w pracy, ale też w codziennym życiu. 

Zegar z jedną wskazówką nie pokazuje godziny (nawet nie ma skali!), tylko konkretną czynność, której powinniśmy poświęcić swoją uwagę. Oczywiście to my decydujemy, w której części dnia chcemy pracować, słuchać muzyki, robić zakupy lub spać. Żeby podzielić dobę na odpowiednie fragmenty, musimy użyć kolorowych nakładek, które montujemy wokół tarczy - każdy kolor oznacza inną aktywność. 

Pomysłodawcy Oqloq są zdania, że kiedy zaczniemy się koncentrować na danej czynności, a nie na czasie, który upływa nam na jej realizacji, będziemy mogli pracować wydajniej. Świadomość, że mamy zaplanowaną przerwę, w trakcie której będziemy mogli tylko i wyłącznie słuchać ulubionej muzyki, ma powstrzymać nas przed ciągłymi zmianami piosenek i albumów podczas pracy. To proste - nasza produktywność ma wzrosnąć po wyeliminowaniu niepotrzebnych rozpraszaczy. 

Zegar może być przydatnym gadżetem zarówno w pracy, jak i w domu. Realizowanie kolejnych zadań z "lisy rzeczy do zrobienia" może dać nam poczucie kontroli nad życiem. Forma Oqloq pozwala nie tylko na powieszenie go na ścianie, ale też postawienie na biurku czy położenie w innym dogodnym miejscu. Produkt trafi do sprzedaży w kwietniu i będzie kosztować około 380 złotych.

zegar2
fot. www.edelkrone.com