Zamknij

Zbuduj dom w 24 godziny. Stylowy, funkcjonalny i ekonomiczny

01.04.2016 10:32
Dom z paczki
fot. East News

Stylowy dom bez pozwolenia na budowę o powierzchni 25 metrów kwadratowych możemy mieć już za 50 tysięcy złotych. Zobaczcie, za co płacicie. 

Aleksander Kawiński stworzył projekt "Dom z paczki" - innowacyjnego M2, które możemy zbudować z gotowych elementów, używając w tym celu jedynie klucza francuskiego. Wszystkie elementy, których potrzebujemy do postawienia domu, otrzymamy w dużej paczce o wadze 3,5 tony. Ich złożenie nie powinno nam zająć więcej niż 24 godziny. Warto wiedzieć, że aby postawić taką budowlę, nie potrzebujemy pozwolenia na budowę - jest mobilna. Jednak to nie sprawia, że dom nabiera letniskowego charakteru.

- Filozofia była taka żeby zbudować coś z dobrych materiałów i żeby miało jakość. Te ściany praktycznie mają cechy domu pasywnego. Przenikalność cieplna 0,22 K, potrójne okna. To są rzeczy, których nie ma w normalnych domach - tłumaczy Aleksander Kawiński w rozmowie z tvn24bis.pl. 

"Dom z paczki" powstał z myślą o młodych ludziach, którzy nie wybrali docelowego miejsca zamieszkania. Budynek jest funkcjonalny, aranżacja wnętrza leży po stronie domowników. Wnętrze jest tak przemyślane, żeby w prosty sposób można było zmienić pokój dzienny w sypialnię. Pomysłodawca projektu zwraca uwagę, że jeżeli nasze potrzeby będą większe, będziemy mogli dokupić kolejne moduły, a nawet zbudować dodatkowe piętro.