Zamknij

Na co zwrócić uwagę, wybierając łóżko do sypialni? Poznaj najciekawsze propozycje

18.02.2021 15:34
łóżko
fot. Shutterstock

Wygoda to kluczowy warunek podczas wybierania łóżka. Zakup ten będzie miał ogromne znaczenie dla naszego zdrowia i komfortu, dlatego warto dokładnie przemyśleć swój wybór, zanim podejmiesz ostateczną decyzję.

Szukasz odpowiedniego łóżka do sypialni? Obecnie w sklepach znajdziemy wiele propozycji z różnych przedziałów cenowych. Niektóre modele są bardziej, a inne mniej trwałe. Podpowiadamy, jakie mamy opcje do wyboru oraz zdradzamy, w które warto zainwestować.

Wygodne łóżko - jaki rozmiar wybrać

Wybierając łóżko, na początku podejmij decyzję dotyczącą jego rozmiaru. Jeżeli szukasz modelu jednoosobowego, pamiętaj, że szerokość stelaża powinna wynosić co najmniej 90 cm, a w przypadku dwuosobowego - 160 cm.

Zgodnie z przyjętymi normami długość większości modeli wynosi 200 cm, ale w niektórych sklepach można też zamówić łóżko o spersonalizowanym wymiarze.

Propozycje dostępne na rynku najczęściej wykonane są z drewna dębowego, bukowego oraz sosnowego. Jednak równie dobrze sprawdzą się te nieco tańsze z płyt MDF lub HDF.

Zobacz także: Wybudowali dom za 6 tysięcy złotych. Znajdziemy w nim kominek i inne udogodnienia

Jaki zagłówek wybrać?

Idealne łóżko poza spełnianiem swojej głównej funkcji powinno dobrze się prezentować. Jeżeli w sypialni stawiamy na przytulność, warto zastanowić się nad modelem tapicerowanym. Możemy też przebierać do woli wśród różnego rodzaju zagłówków. Ostatnio na topie są wysokie propozycje obite aksamitem.

Poniżej prezentujemy kilka najciekawszych modeli. Zainspiruj się!

Zobacz, jakie trendy będę królować we wnętrzach w nadchodzącym sezonie!