Zamknij

Wybudowano dom, który pokrywają lustra. Tworzy niezwykłe obrazy

Agnieszka Moczyróg
03.03.2017 15:13
Dom "Mirage"
fot. www.instagram.com/nataliarobertphoto/

Niewiele ma wspólnego z komfortem. I nie ma w tym nic złego. 

W dolinie Coachella w Kalifornii wybudowano dom, który w całości pokrywają lustra. To projekt amerykańskiego artysty Douga Aitkena, który stworzył w ramach wystawy "Desert X". 

Niezwykły dom został zatytułowany Mirage i jest kalejdoskopem, który odbija pustynny, surowy krajobraz tworząc tym samym niezwykłe obrazy. Został zbudowany na wzór podmiejskich amerykańskich domów, ale z jednym wyjątkiem. Projekt Aitkena składa się z lustrzanych powierzchni, w których nie tylko można się przeglądać, ale również podziwiać zapierający dech w piersi kalifornijski krajobraz. 

Lustra wyodrębniają z rozpoznawalnego i powtarzalnego podmiejskiego domu esencję jego linii, które odbijają i przenikają przez rozległy zachodnioamerykański krajobraz - powiedział Doug Aitken, a jego wypowiedź przytacza Dezeen.com. 

Ze względu na stale zmieniające się warunki atmosferyczne, każdy, kto przyjedzie do Kalifornii, żeby podziwiać dzieło artysty będzie miał szansę doświadczyć niesamowitych przeżyć. A wszystko za sprawą otoczenia, które zmienia się jak w kalejdoskopie. 

Chwilami faktycznie ciężko odróżnić dom od otoczenia. Również w wewnątrz domu można się zgubić. Jak czytamy na dezeen.com, tam również znajdziemy lustra. Mirage powstał nie dlatego, aby jego potencjalni mieszkańcy czuli się w nim komfortowo, ale dlatego, aby wywołać zamieszanie.

"Desert X" to plenerowa wystawa sztuki, w ramach której swoje prace prezentuje szesnastu artystów. Ich prace można oglądać do 30 kwietnia 2017 roku. Jednak, dom Douga Aitkena można będzie podziwiać znacznie dłużej, bo aż do 31 października 2017 roku.  

Zobacz niezwykły dom Mirage