Zamknij

W tym sezonie na rowerach montujemy doniczki z drukarki 3D

20.06.2016 16:18
Wazon na rower
fot. Wearableplanter

Możemy w nich posadzić każdą roślinę, która się nam podoba. 

Sezon wiosenno-letni sprzyja wycieczkom rowerowym.

Od lat nie tracą na popularności kosze, które nie tylko pozwalają nam przewieść najpotrzebniejsze rzeczy, ale często stanowią po prostu ozdobę naszej kierownicy czy bagażnika. Jeżeli uważamy, że to jest jednak zbyt duży dodatek, na pewno spodobają się nam doniczki na rowery drukowane za pomocą drukarki 3D. 

Produkcją takich akcesoriów zajmuje się mała pracownia w Atlancie. Doniczki występują w różnych rozmiarach oraz kolorach, i co ciekawe, można je zamontować nie tylko na kierownicę ale też ramę roweru. Oczywiście to od nas zależy, jaką roślinę wybierzemy, ale na pewno warto zwrócić uwagę na te gatunki, które nie są wymagające w pielęgnacji. Dzięki temu nie tylko będziemy przez dłuższy czas cieszyć oczy piękną rośliną, ale też zamiast bawić się w ogrodnika, po prostu będziemy mieć więcej czasu na przejażdżki. 

Doniczki na rowery
fot. Wearableplanter

Wszystko tylko nie chwast

Kupując doniczkę możemy zamówić też zestaw nasion, ale nie jest to konieczne. Latem śmiało możemy pokusić się o posadzenie ziół, które nie tylko ładne wyglądają, ale są też bardzo aromatyczne. Przy okazji też nieco mniej oczywiste. Na pewno nie raz na ścieżce rowerowej zostaniemy zapytani, czy nasza ozdobna naprawdę jest żyjącą roślinką czy tylko plastikowym gadżetem. 

Doniczki na rowery można zamówić na oficjalnej stronie internetowej Wereableplanter.com. Ich regularne ceny wahają się od 115 do 150 złotych. 

Doniczki na rowery
fot. Wearableplanter
Doniczki na rowery
fot. Wearableplanter