Zamknij

Ultimate Grey i Illuminating to kolory roku 2021. Odśwież wnętrze zgodnie z najgorętszymi trendami

Ultimate Grey i Illuminating to kolory roku 2021. Odśwież wnętrze zgodnie z najgorętszymi trendami
fot. Shutterstock

Wybór poprzedzony długą analizą

Aby dokonać wyboru, każdego roku eksperci z Pantone Color Institute przeczesują świat w poszukiwaniu nowych wpływów kolorystycznych. Analizują wszystko - przemysł rozrywkowy, świat filmu, kolekcje sztuki, propozycje nowych artystów, modę, wszelkie dziedziny designu, popularne miejsca podróży, a także nowe style życia, zabawy i warunki społeczno-ekonomiczne. Wpływ mogą mieć również nowe technologie, materiały, tekstury i efekty, które wpływają na kolor i jego odbieranie. Istotne są platformy mediów społecznościowych czy nawet nadchodzące wydarzenia sportowe, które przykuwają uwagę całego świata. To tylko dowód na to, że inspiracja czai się za każdym rogiem.

Połączenie siły i pozytywności

Jak tłumaczą wybór włodarze Instytutu? Ich zdaniem Ultimate Gray i Illuminating, które zostały okrzyknięte kolorystycznymi królami roku 2021, to dwa niezależne kolory, które podkreślają, jak różne elementy łączą się, aby wspierać się nawzajem.

Illuminating to jasny i radosny żółty mieniący się energią, przepełniony słoneczną mocą. Ultimate Gray – praktyczny i solidny jak skała - symbolizuje natomiast niezawodne elementy, które są wieczne i stanowią mocny fundament. Daje uczucie opanowania, stałości i odporności.

Razem tworzą duet idealny. To połączenie siły i pozytywności. Opowieść o kolorach, które niosą ze sobą przesłanie szczęścia popartego hartem ducha. Ten miks ma budzić w nas aspiracje i dawać nadzieję. Wybór taki wydaje się nieprzypadkowy w pandemicznej rzeczywistości, gdy to bardziej niż kiedykolwiek wcześniej potrzebujemy poczucia, że wszystko stanie się kiedyś jaśniejsze i weselsze.

Kolory roku we wnętrzu

Niejednokrotnie dowiedziono naukowo, że kolory stymulują nasz mózg. Istnieje nawet oddzielna dziedzina badająca ten wpływ, nazwana psychologią koloru. Co ciekawe, już w starożytności Egipcjanie i Chińczycy łączyli wpływ kolorów z ideą… uzdrawiania, zachęcając do pewnych stanów świadomości lub emocji. Jeżeli więc, zdaniem ekspertów, połączenie Ultimate Gray i Illuminating ma podnosić nas na duchu, dawać nadzieję i napawać pozytywną energią, warto wprowadzić je do wnętrza, by każdego dnia korzystać z ich mocy.

Jak to zrobić? Przede wszystkim pamiętajmy - Instytut swoim wyborem daje nam wyłącznie wskazówkę, a my sami powinniśmy znaleźć odcień, który nam odpowiada i będzie dobrze komponował się z naszym wnętrzem. Jeżeli Illuminating wydaje nam się zbyt odważny, nic nie stoi na przeszkodzie, by sięgnąć po łagodniejszy, pastelowy bądź głębszy i bardziej stonowany odcień.

Faktem jest, że z kolorami 2021 roku sprawa jest o tyle prosta, że szarości są bardzo popularne i można z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że u większości z nas już znajdują się we wnętrzu w tej czy innej formie. Szary kolor lubi się zarówno ze stylem nowoczesnym, minimalistycznym, skandynawskim, jak i industrialnym. Jeżeli dysponujemy już elementami wystroju w tym kolorze, wystarczy uzupełnić je o energetyczne, żółte dodatki.

Szara kanapa rozbłyśnie, jeżeli wymienimy towarzyszące jej poduszki i leżący obok dywan na te w odcieniu bądź przypominające Illuminating. Szara ściana? Warto pomyśleć o żółci na zasłonach bądź obrazach. Szare krzesła nabiorą charakteru, jeżeli zabawimy się w rękodzielników i przemalujemy ich nóżki. Sypialnia utrzymana w odcieniach szarości może całkowicie się zmienić, jeżeli narzuta na łóżko przybierze energetyczny kolor słońca.

Jeżeli mamy potrzebę większych zmian, możemy zainwestować np. w meble w królujących w tym roku kolorach. Szara kanapa i żółte fotele (bądź odwrotnie)? Dlaczego nie? Świetnie będą wyglądać też zmienione obicia bądź nowe krzesła w tych dwóch kolorach.

Ogranicza nas wyłącznie wyobraźnia

Jeżeli los się do was uśmiechnie, koszty związane z odświeżeniem bądź całką odmianą wizerunku waszych mieszkań nie będą żadnym ograniczeniem.

Wystarczy wziąć udział w nowej edycji Multiloterii! Już teraz do wygrania 200 000 zł! Wejdziecie do gry wysyłając SMS pod nr 7223 (2,46 z VAT) o treści MULTI lub zgłaszając się online. Korzystając z tej ostatniej opcji, czekają atrakcyjne bonusy, które umożliwią zwiększenie szans w losowaniu finałowym!

Każdy, kto zgłosi swój udział w zabawie, ma szansę wygrać także samochód. W Wielkim Finale tej edycji czeka nowa Toyota Aygo.

Multiloteria to zabawa organizowana przez spółkę Euroloterie, doświadczoną firmę specjalizującą się w organizacji konkursów i loterii. Aktualnie trwająca edycja zabawy potrwa do 25 czerwca 2021 roku.

Finałów słuchajcie na antenie Radia ZET!