Zamknij

Jak prawidłowo ubrać choinkę? Do tej pory robiłeś to źle!

04.12.2019 13:57
Rodzina wiesza lampki świąteczne na choince
fot. Shutterstock

Ubieranie choinki nie jest taką łatwą rzeczą, jak mogłoby się wydawać. Okazuje się, że jedną rzecz robiliśmy źle! Podpowiadamy, jak zrobić to w najłatwiejszy sposób i tak, żeby było pięknie.

Święta nadchodzą wielkimi krokami. W związku z tym powoli zaczynamy zastanawiać się nad tym, kiedy ubrać choinkę. Warto też wziąć pod uwagę taką kwestię, jak prawidłowe jej ubieranie. Okazuje się bowiem, że zachowując odpowiednią kolejność, zdecydowanie łatwiej będzie nam przystroić świąteczne drzewko. Według jednego z projektantów wnętrz, większość z nas do tej pory robiła to źle! Jesteście ciekawi, w czym mogliście popełnić błąd?

Zobacz także: Oto najdroższa choinka na świecie! Jej ozdoby kosztują ponad 60 mln złotych!

Jak prawidłowo ubrać choinkę?

To pytanie wydaje się może dziwne, ale wielu z nas sobie je zadaje. Ubieranie choinki nie jest bowiem tak prostą rzeczą.

Pierwsze co powinniśmy zrobić, to dopasować drzewko do stojaka. Oczywiście można kupić choinkę w doniczce, która posadzona jest w ziemi. Można też zdecydować się na sztuczne drzewko. Jeżeli jednak chcecie mieć piękną i pachnącą choinkę, trzeba się przy niej trochę nagimnastykować. Tym samym piłujemy ją tak, żeby dobrze pasowała do stojaka i ustawiamy w nim tak, żeby czubek nie przechylał się na żadną ze stron.

Kolejną rzeczą, jaką powinniśmy zrobić, jest zawieszenie szpica lub gwiazdy na czubku drzewka oraz powieszenie lampek choinkowych. I to właśnie wtedy zaczynają się schody. Jak się okazuje wielu z nas do tej pory robiło to źle! Projektant wnętrz, Francesco Bilotto, twierdzi, że większość z nas wiesza lampki od dołu do góry. Okazuje się, że powinno być odwrotnie! Idealnym sposobem na wieszanie lampek jest robienie tego od samego czubka. Później stopniowo opuszczamy światełka pionowo w dół.

Następnie warto powiesić bombki, zaczynając od największych na górze, kończąc na mniejszych na dole. Warto też dobierać je kolorystycznie, żeby barwy się nie powtarzały koło siebie, chyba, że decydujemy się na choinkę w jednym kolorze.

Luki wewnątrz choinki uzupełniamy kolorowymi lub błyszczącymi łańcuchami. Te drugie będą wam pięknie odbijać światło lampek, dzięki czemu dodadzą magii choince.

Zobacz także: "Kevin sam w domu" w Święta 2019! Kiedy i o której Polsat wyemituje kultowy film świąteczny?

Ubieranie choinki: kiedy to zrobić?

I choć wielu z nas decyduje się na ubranie choinki znacznie wcześniej, niektórzy nawet pod koniec listopada, w tradycji jest powiedziane, kiedy należy przystroić świąteczne drzewko. Okazuje się, że choinkę można ubrać najwcześniej na tydzień przed Wigilią. 

Warto poczekać, żeby w same święta nasze drzewko było piękne i świeże!

Zobacz także: 7 propozycji na prezent świąteczny dla mamy. Zainspiruj się!

Nadchodzą święta! A jak święta to "Kevin"! Sprawdź swoją wiedzę na temat tego kultowego filmu świątecznego.