Zamknij

Tutaj śpi się pod gołym niebem. To najbardziej minimalistyczny hotel świata

Martyna Kraus
03.08.2016 14:23
Null Stern Hotel
fot. facebook.com/NullStern

Noc spędzona w Null Stern Hotel na pewno zapadnie nam długo w pamięci. 

W Szwajcarii powstał najbardziej minimalistyczny hotel na świecie. Ciężko to wydarzenie nazwać otwarciem, ponieważ ani hotelu, ani nawet pokoju nie da się zamknąć.

Null Stern Hotel nie posiada on ani okien, ani drzwi, nie ma też ścian i sufitu. Wnętrze składa się z podłogi, łóżka małżeńskiego i dwóch szafek nocnych, które stoją na otwartej przestrzeni w górach. W ten sposób Frank i Patrik Riklin, we współpracy z Atelier für Sonderaufgaben stworzyli pierwszy w historii hotel, w którym w luksusowych warunkach można spać pod gołym niebem. I to nie w byle jakim otoczeniu, tylko skalistych góry i zielonych pagórków.

Projekt jest częścią koncepcji Null Stern - the only star is you, która w latach 2008 - 2010 trafiła na nagłówki magazynów architektonicznych i designerskich na całym świecie. Stało się to za sprawą pokoju hotelowego, który szwajcarscy architekci urządzili w schronie antyatomowym. Tym razem powracają z równie ekstrawagancką koncepcją, ale przenoszą się w bliższe naturze otoczenie i co tu kryć, dużo przyjemniejsze. Oczywiście pokój może wynająć każdy, więc nie jest to jeden z tych projektów, na które możemy tylko popatrzeć i… pomarzyć. Wystarczy, że zadzwonimy pod numer telefonu podany na oficjalnej stronie.

W przyszłości mają powstać kolejne takie minimalistyczne pokoje, które rozrzucone będą po całej Szwajcarii. Architekci mają nadzieję na współpracę z Ministerstwem Turystyki oraz lokalną społecznością. A ta jest szczególnie ważna - jeżeli turyści mają spać spokojnie, mieszkańcy okolicznych wiosek powinni być do nich przychylnie nastawieni. 

Zobacz jak wygląda Null Stern Hotel