Zamknij

Styl nowojorski to najgorętszy hit w aranżacji wnętrz. Sprawdź, jak urządzić mieszkanie w tym klimacie

20.01.2021 15:11
mieszkanie w stylu nowojorskim
fot. Shutterstock

Jednym z najmodniejszych trendów 2021 roku w aranżacji wnętrz jest styl nowojorski. Charakteryzuje się on połączeniem ponadczasowej elegancji z nowoczesnością. Podpowiadamy, jak urządzić mieszkanie w tym klimacie.

Styl nowojorski stosunkowo niedawno zawitał do naszego kraju. Kiedyś mogliśmy oglądać wnętrza zaaranżowane w tym klimacie jedynie w amerykańskich filmach, a teraz zaczyna się nim inspirować coraz więcej Polaków. Sprawdźcie, jakie są jego znaki rozpoznawcze i zobaczcie zdjęcia najpiękniejszych wnętrz urządzonych w stylu nowojorskim.

Trendy w aranżacji wnętrz 2021: styl nowojorski

Obecnie w kwestii aranżacji wnętrz stawiamy na przytulność i funkcjonalność. Oba te wymogi spełnia styl nowojorski, który stał się najmocniejszym trendem 2021 roku. Jeśli chcesz wizualnie ocieplić swoje mieszkanie i dodać mu wyjątkowego charakteru, ten kierunek będzie dla ciebie strzałem w dziesiątkę.

Mieszkania w stylu nowojorskim są bardzo praktyczne i komfortowe. W centralnym punkcie salonu zwykle znajdują się stolik kawowy oraz duży, wygodny wypoczynek. Wszystkie meble wykonane są z naturalnych surowców w jasnych barwach, dzięki którym wnętrza wydają się przytulne.

Styl nowojorski cechuje charakterystyczny dobór kolorów. W pomieszczeniach dominują naturalne barwy: biel, beż, jasne brązy, szarości. Gdzieniegdzie pojawiają się też czarne elementy kontrastujące z resztą odcieni.

W pokojach urządzonych w stylu nowojorskim króluje eklektyzm. Zauważalne są tu elementy inspirowane klimatami art deco, nowoczesnym i retro. Poniżej prezentujemy kilka najciekawszych aranżacji.

Zobacz, jakie trendy będę królować we wnętrzach w nadchodzącym sezonie!