Zamknij

Styl afrykański to najgorętszy trend w aranżacji wnętrz. Zainspiruj się tymi pomysłami

12.01.2021 15:49
wnętrze w stylu francuskim
fot. Shutterstock

Najnowsze trendy w urządzaniu wnętrz zdominowały meble i dodatki wykonane z naturalnych materiałów. Tego typu akcenty idealnie wpisują się w styl afrykański, który stał się prawdziwym hitem 2021 roku. Podpowiadamy, jak zaaranżować pomieszczenie w tym klimacie.

Styl afrykański to obok urban jungle i modern county life najmodniejszy kierunek w wystroju wnętrz. Odróżniają go od innych trendów charakterystyczne kolory i materiały. Pomieszczenia urządzone zgodnie z jego założeniami wyglądają bardzo oryginalnie. To zasługa dodatków nawiązujących do klimatu Czarnego Lądu. Zobaczcie, jak prezentują się wnętrza inspirowane stylem afrykańskim.

Trendy w aranżacji wnętrz 2021: styl afrykański

Styl afrykański w aranżacji wnętrz ostatnio przeżywa prawdziwe odrodzenie. Na Instagramie znajdziemy mnóstwo ciekawych pomysłów nawiązujących do tego klimatu. Jego znakiem rozpoznawczym są kolory ziemi, m.in. brąz, zieleń, beż, burgund. Znajdziemy je m.in. na dywanach, zasłonach i narzutach.

Wnętrza w stylu afrykańskim zdobią meble wykonane z naturalnych materiałów. Wśród nich dominują egzotyczne gatunki drewna, np. mahoń i heban. Poza nimi warto też wykorzystać propozycje wykonane z bambusa oraz plecionki, które wizualnie dodają pomieszczeniom lekkości.

Dodatki w stylu afrykańskim ozdobione są przeważnie zwierzęcymi akcentami. Cętki, wzory w zebrę i wężowe printy na poduszkach czy obiciach foteli stanowią idealne uzupełnienie wnętrza. Poniżej prezentujemy kilka wybranych inspiracji.

Zobacz, jakie trendy będę królować we wnętrzach w nadchodzącym sezonie!