Zamknij

Styl w aranżacji wnętrz mid-century modern podbija internet. Zainspiruj się tym klimatem

14.01.2021 15:48
wnętrze
fot. Shutterstock

Design z lat 50-tych i 60-tych wraca do łask w wielkim stylu. Meble i dodatki inspirowane trendami z połowy XX wieku charakteryzują się wysoką jakością i funkcjonalnością. Zobacz, jak wyglądają wnętrza w klimacie mid-century modern.

Jednym z najgorętszych hitów w aranżacji wnętrz 2021 roku jest styl mid-century modern. Nawiązuje on do  nostalgicznego klimatu minionych epok. Meble inspirowane tym trendem cechują się nieskomplikowanymi liniami oraz prostymi kształtami.

Trendy w aranżacji wnętrz 2021: styl mid-century modern

Zgodnie z przyjętymi założeniami w stylu mid-century modern stawiamy nacisk na funkcjonalność, komfort i wysoką jakość. Jednak równie istotną rolę odrywa w nim też estetyka. Mieszkanie zaaranżowane w tym klimacie stanowi kwintesencję wyrafinowanej elegancji i prostoty.

Meble przypominające proste formy sprawiają, że pomieszczenie nabiera lekkości. A ciepłe barwy charakterystyczne dla tego stylu dodają wnętrzom przytulnego charakteru. Szafy, regały, stoły i komody inspirowane klimatem mid-century modern wykonane są przeważnie z naturalnego drewna.

W kwestii odcieni mebli mamy szerokie pole manewru. Doskonale sprawdzą się zarówno bardzo jasne, jak i ciemne propozycje. Wybór należy do ciebie. Pamiętaj jednak, aby całe wyposażenie kolorystycznie ze sobą współgrało.

Poniżej przedstawiamy kilka najciekawszych inspiracji w stylu mid-century modern. Weź je pod uwagę, aranżując własne mieszkanie.

Zobacz także: Okrzyknięto ją rośliną 2021 roku. Jest łatwa w pielęgnacji i ozdobi każdy dom

Zobacz, jakie trendy będę królować we wnętrzach w nadchodzącym sezonie!