Zamknij

Organic design to jeden z najmodniejszych trendów wnętrzarskich. Jak urządzić mieszkanie w tym klimacie?

04.03.2021 15:20
Styl organic design
fot. Shutterstock

Moda na naturalność robi ostatnio prawdziwą furorę w branży wnętrzarskiej. Jeżeli zastanawiasz się nad nową aranżacją swojego domu, postaw na styl organic design, który idealnie wpisuje się w najnowsze trendy.

Stylem organic zachwycają się fani minimalizmu i naturalności. Tak zaaranżowane wnętrza wyglądają na jasne, przestronne i ponadczasowe. Panuje w nich harmonia i przyjazna atmosfera. Sprawdzamy, jakimi cechami wyróżnia się ten kierunek.

Trendy w aranżacji wnętrz 2021: organic design

Styl organic design święci triumfy wśród najnowszych trendów w aranżacji przestrzeni. Według jego założeń zarówno pomieszczenia, architektura budynku, jak i jego otoczenie powinny stanowić spójną całość.

Początki stylu organic design sięgają końca XIX wieku. Jednak w Polsce dopiero od niedawna cieszy się on popularnością. W pomieszczeniach urządzonych w tym klimacie królują ciepłe, naturalne odcienie, takie jak beże, jasne brązy i biel.

We wnętrzach zaaranżowanych w stylu organic design nie znajdziemy zbyt wielu ozdób, dlatego pomieszczenia te mogą wydawać się dosyć surowe. Znajdziemy w nich tylko meble i akcesoria niezbędne do zachowania komfortu życia. Wszystkie obowiązkowo muszą być wykonane z naturalnych materiałów, m.in. drewna, kamienia, skóry i bambusa. Wśród tekstylnych dodatków znajdziemy zasłony, narzuty najczęściej uszyte z lnu lub bawełny.

Zobacz także: Jak urządzić sypialnię na poddaszu? Podpowiadamy!

Organic design a japandi - różnice

Organic design może nieco przypominać inny popularny trend w aranżacji wnętrz o nazwie japandi. Obydwa kierunki skupiają się bowiem wokół naturalności i funkcjonalności. Jednak jest jedna znacząca różnica między nimi. Meble inspirowane pierwszym stylem przybierają artystyczne, rzeźbiarskie formy. A propozycje w klimacie japandi są najczęściej proste i nie znajdziemy na nich żadnych zdobień.

Zobacz, jakie trendy będę królować we wnętrzach w nadchodzącym sezonie!