Zamknij

Ten namiot to mobilny domek na drzewie. Zawieś go gdzie tylko chcesz

09.06.2016 17:33
Namiot zawieszony na drzewie
fot. www.tentsile.com

Ten gadżet sprawia, że od razu chce się spędzić kilka dni na łonie natury.

Chyba każdy raz na jakiś czas marzy o tym, żeby spakować się i wyruszyć w podróż. Móc przespać się pod gwieździstym niebem, wśród drzew… a teraz można na drzewie. A przynajmniej między nimi. 

Marka Tentsile produkuje namioty - Tree Tents, które raczej powinniśmy nazywać mobilnymi domkami na drzewach. Wymyślił je założyciel filmy, Alex Shirley-Smith, którzy zawsze marzył o tym, żeby w trakcie każdej podróży czuć się wolnym jak to tylko możliwe. W 2012 roku stworzył prototyp tego innowacyjnego namiotu, a teraz każdy z nas może skorzystać z tego szybkiego i prostego rozwiązania na nocleg w każdym zakątku świata. 

Namiot na drzewie
fot. www.tentsile.com

Flagowy model namiotu jest w stanie pomieścić trzy osoby. I oczywiście utrzymać je na odpowiedniej wysokości (a to może się przydać, jeżeli obawiamy się grasujących niedźwiedzi). Możemy go zaczepić o drzewa lub kolumny. Wejdziemy do niego na dwa sposoby - albo od przodu, albo klapą od spodu. Oczywiście namiot został uszyty z takiego materiału, który pozwala na obserwowanie świata, bez konieczności wychodzenia z niego - część ścianek posiada warstwę z transparentnej siatki. 

Ceny namiotów wahają się od 1350 do 2450 złotych. Można je kupić na oficjalnej stronie producenta Tentsile.com, który deklaruje, że wyśle je w każdy zakątek świata. Teraz tylko pozostaje odwołać rezerwację w hotelu. 

Namiot na drzewie
fot. www.tentsile.com