Zamknij

Ten dom zaprojektował Polak. Każdy chce tu zamieszkać!

15.02.2019
Aktualizacja: 28.01.2020 09:51

Piękny dom zaprojektowany przez zdolnego Polaka, to jedna z piękniejszych rzeczy, jakie dzisiaj zobaczycie!

dom
fot. Shutterstock

Jeśli lubicie piękną architekturę, koniecznie zobaczcie ten malowniczy dom w Iławie. To jednorodzinny dom, który stanął nad brzegiem jeziora Jeziorak. Autorem jest bardzo zdolny, polski architekt (Przemek Olczyk).

Zobacz także: Lustrzany dom pod Warszawą. Ten projekt robi wrażenie!

Piękny dom w otoczeniu natury

Autorem jest wspomniany wcześniej Przemek Olczyk, który jest właścicielem pracowni Mobius Architekci. Projektantom zależało na tym, aby budynek wpasował się w otoczenie. Bryła została wkopana w ziemię nabrzeża, dzięki temu znajduje się poniżej poziomu terenu. "Nemo house" zaprojektowano w rzucie prostokąta, wykorzystuje całą powierzchnię działki. Konstrukcję dostosowano do terenu tak, aby opadała w kierunku tafli wody. Dom został wybudowany tak, aby nie przyciągać ciekawskich spojrzeń sąsiadów.

Od drogi, dom nie posiada okien, a jedynie bramę wjazdową. Wjazd z poziomu ulicy następuje, dopiero kiedy uruchomimy specjalną platformę wykonaną z kostki granitowej. Od strony jeziora budynek jest przeszklony i unosi się nad gruntem. Elewacja frontowa posiada loggię, która pozwala na komunikację pomiędzy różnymi częściami domu. Cały budynek został zaprojektowany tak, aby jego plan wykorzystał układ liniowy.

Podoba ci się ten dom?

Zobacz także: Jednoosobowy dom stworzony przez Polaka. Będziecie zachwyceni!

 

Poznaj wnętrzarskie trendy na 2019 rok. Będziesz pod wrażeniem!