Zamknij

Ten dom z zewnątrz wygląda jak ruina, ale jego wnętrze zachwyca nowoczesnością

Agnieszka Moczyróg
28.03.2017 12:15
La Ruina Habitada
fot. www.facebook.com/laruinahabitada/

Pragnienie posiadania nowoczesnego loftu na wsi, właśnie nabrało nowego wymiaru.  

Hiszpańscy architekci ze studia Jesusa Castillo Oli zaprojektowali dom, który z zewnątrz wygląda, jak rozpadająca się ruina. To jednak tylko pozory, bo w środku zachwyca designem. 

Projekt został zrealizowany z myślą o kliencie, który pragnął zamieszkać pośród wiejskiej scenerii hiszpańskiej Palencii. Chciał, aby jego dom z zewnątrz przypominał opuszczony budynek. A ponieważ dla architektów takie marzenie to przyjemne wyzwanie, zabrali się do pracy.

W ten sposób stworzyli intrygujący projekt domu, który otrzymał nazwę "La Ruina Habitada". Choć z pierwotnego budynku pozostała jedynie murowana skorupa, ten fakt architekci potraktowali jak wyzwanie. 

Zjawiskowa ruina

Dom nie został odbudowany ani nawet odrestaurowany. "La Ruina Habitada" została zaadoptowana na potrzeby mieszkalne. Kamienno-ceglany szkielet budynku, kryje w swoim wnętrzu odwołanie zarówno do przeszłości, jak i nowoczesne podejście do architektury. Jak podaje Designboom.com, szklana fasada i przeszklone drzwi umieszczone w ścianach ruiny, oddzielają stary dziedziniec, zapewniając stały widok na oryginalne wnętrze budynku. 

To, co jeszcze odróżnia ten budynek od innych to fakt, że część pierwotnej przestrzeni mieszkalnej przekształcono w nowoczesny loft, a pozostałe ściany stały się ogrodzeniem dla dziedzińca. 

Wszystko wskazuje na to, że przekonanie, że ruina to ostatni etap życia budynku, można włożyć między bajki. 

Zagłosuj

Czy podoba Ci się stworzony przez architektów dom?

Liczba głosów:

Zobaczcie niesamowity dom "La Ruina Habitada":