Zamknij

Ten dom w razie rozwodu można podzielić na dwie równe części

18.07.2016 13:53

Opcja, żeby każdy wziął sobie jeden moduł, wydaje się być bardzo sprawiedliwa. 

Projekt domu dla rozwodników
fot. www.studio-oba.nl

Rozwody są były, są i będą. A razem z nimi problemy dotyczące podziału majątku. Często bywa, że najtrudniejszym punktem spornym jest dom. Jednak inicjatywa holenderskiego studia projektowego w prosty sposób może rozwiązać ten problem. 

Każdy, kto razem z małżonkiem inwestuje w budowę domu, może skorzystać z projektu domu, który w razie rozwodu będzie się dało podzielić. Architekci ze Studia OBA zaprojektowali "Prenuptial Housting", który jest niczym innym niż dwoma budynkami, które można połączyć w jeden. Kiedy relacja między małżonkami układa się poprawnie, łączymy ze sobą dwie części, a kiedy ludzie się od siebie oddalają, oddzielne stają się też moduły.

Ten nietypowy dom jest wykonany z lekkich elementów z włókna węglowego i drewna. Dzięki temu możemy go przewieść w zupełnie inne miejsce. Co ciekawe, jeżeli uznamy, ze rozwód jest dla nas okazją do rozpczęcia zupełnie nowego życia, będziemy mogli użyć go nawet jako dom na wodzie. Natomiast jeżeli poznamy nową osobę, z którą będziemy chcieli zamieszkać to… będziemy mogli połączyć nasz moduł z tym należącym do niej.

Zamówienie na "Prenuptial Housting" będzie można złożyć już w 2017 roku.

.

Dom modułowy dla rozwodnikó
fot. www.studio-oba.nl