Zamknij

Te trendy wnętrzarskie wychodzą z mody w 2020 roku. Najwyższy czas się z nimi pożegnać

23.11.2020 14:26

Wyróżniamy kilka wnętrzarskich trendów, które właśnie odchodzą do lamusa. Z naszego artykułu dowiesz się, które z nich nieprędko wrócą do łask. Jeśli jesteś w trakcie aranżowania swojego domu, koniecznie zapoznaj się z poradami dekoratorów wnętrz.

piękne wnętrze
fot. Shutterstock

Jeśli interesujesz się aranżacją wnętrz i designem, to doskonale wiesz o tym, że trendy w branży wnętrzarskiej zmieniają się jak w kalejdoskopie. W ostatnich latach królowało kilka tendencji, które najwyższy czas pożegnać. Oto trendy, które wychodzą z mody w 2020 roku.

4 trendy w aranżacji wnętrz, które wyszły z mody

Zanim zaczniesz urządzać wnętrza swojego domu, upewnij się, że styl, który wybrałeś, wciąż jest na czasie. Poniżej przedstawiamy listę 4 trendów odchodzących do lamusa.

1. Szarość

Moda na szarość była jedną z najsilniejszych tendencji ostatnich lat. Niektórzy z nas wręcz oszaleli na punkcie tego koloru. Wybieraliśmy kanapy z szarymi obiciami, malowaliśmy ściany na szaro, kupowaliśmy szare meble... Można by tak wymieniać w nieskończoność. Okazuje się jednak, że moda na szarość już wychodzi z mody. Jeśli więc zastanawialiście się nad aranżacją salonu czy sypialni w tym kolorze, to zrezygnujcie z tego pomysłu.

2. Styl industrialny

"Zimne" wnętrza z dodatkiem metalowych akcentów były prawdziwym hitem poprzednich lat. W ten sposób aranżowaliśmy domy, restauracje, hotele. Ale najwyższy czas zapomnieć o tym trendzie. Teraz stawiamy na bardziej przytulny wystrój. Zamiast przemysłowego klimatu, postaw na naturę. Drewniane meble i rośliny doniczkowe będą idealnym połączeniem.

3. Biała kuchnia

Jeszcze niedawno większość dekoratorów wnętrz stawiała na białe kuchnie z wysokim połyskiem. Biel pięknie rozświetla pomieszczenie i dodaje przestrzeni kuchennej lekkości, ale zgodnie z najnowszymi trendami jest już passé. Patrząc na zdjęcia z aktualnych katalogów producentów mebli kuchennych, widzimy, że biel w 2020 roku zastępują żywsze kolory. Mają one za zadanie dodać kuchni przytulnego klimatu.

4. Ściany w mocnych kolorach

Do niedawna w pomieszczeniach stawialiśmy na tzw. akcentowe ściany. Trend ten polegał na tym, że jedną ścianę w pomieszczeniu malowaliśmy na żywy kolor, a resztę pozostawialiśmy w odcieniach bieli. Jednak zgodnie z najnowszymi tendencjami już odchodzimy od tego typu rozwiązań. Obecnie malujemy wszystkie ściany pokoi na wyraziste kolory lub ozdabiamy je tapetami. Co wy na to?

loader

Zobacz, jakie trendy będę królować we wnętrzach w nadchodzącym sezonie!