Zamknij

Szwed stworzył rower na każdą pogodę, który wygląda jak samochód

Magdalena Barszczak
22.04.2016 12:34
Podride
fot. www.jmk-innovation.se

Ilość funkcji i rozwiązań robi wrażenie. Podride ma szansę zrewolucjonizować branżę rowerową?

Podride jest czterokołowym rowerem, który zapewnia wygodną jazdę po każdej powierzchni i to niezależnie od pogody. Co więcej, jak tylko poczujemy się zmęczeni pedałowaniem, możemy włączyć silnik elektryczny i podróżować dalej. Przy zachowaniu wszystkich zalet roweru, czyli omijania korków lub parkowania za darmo, daje nam też wygodny fotel. 

Na pomysł skonstruowania oryginalnego pojazdu wpadł Mikael Kjellman, fan uprawiania sportu na świeżym powietrzu. Na co dzień żyje w Szwecji, więc doskonale wie czym są niesprzyjające warunki atmosferyczne. Rok pracował nad tym, żeby Podride był lekki, zwrotny i przede wszystkim, chronił przed wilgocią i niską temperaturą.   

Można powiedzieć, że Podride jest ekologiczną i ekonomiczną wersją samochodu. Oczywiście też wygodniejszą, ponieważ przyjmujemy w nim taką samą pozycję jak za kierownicą. Zapewnia nam też lepszą widoczność na drodze niż tradycyjny rower. Mimo że oryginalny pojazd jest na czterech kołach, nadal mieści się na ścieżce rowerowej. Pokrowiec jest w pełni wodoszczelny i chroni przed niskimi temperaturami, a przednia szyba ma wycieraczki i jest podrzewana.

Jeżeli Podride wszedłby do regularnej sprzedaży, jego cena wynosiłaby około 10 tysięcy złotych. Obecnie na jednym z popularnych serwisów crowdfundingowych są zbierane pieniądze na uruchomienie masowej produkcji. 

Jeśli nie możesz sobie pozwolić na Podride, może pomyślisz o dwóch kółkach? Jeśli chcesz zawojować miejskie ścieżki, przyda ci się karta rowerowa. Ale najpierw sprawdź, jaka wiedza będzie ci potrzebna i rozwiąż testy na kartę rowerową