Zamknij

Nowy wigilijny trend. Sprawdź, jak spędzić święta w duchu lagom

21.12.2020 13:09

Wizja tegorocznych świąt nie wszystkich napawa optymizmem. Z powodu pandemii koronawirusa wielu z nas nie zobaczy swoich bliskich. Ale są skuteczne sposoby, dzięki którym w twoim domu zagości niezwykła, bożonarodzeniowa atmosfera. Podpowiadamy, jak ją zbudować, nie narażając się na zbędne wydatki.

choinka
fot. Shutterstock

Lagom to szwedzki odpowiednik hygge, który w ostatnim czasie robi ogromną furorę. Dzięki niemu Boże Narodzenie nabierze wyjątkowego charakteru. Sprawdźcie, jak spędzić święta zgodnie z tą modną filozofią.

Święta w duchu lagom - na czym polega ten trend?

Pandemia skutecznie pokrzyżowała plany przygotowywania rodzinnych spotkań w czasie Bożego Narodzenia. W tym roku będziemy spotykać się w małych gronach, dlatego warto ograniczyć zakupy. Jeżeli chcesz stworzyć niepowtarzalną świąteczną atmosferę bez konieczności wydawania dużych pieniędzy, zastosuj się do kilku wskazówek w duchu filozofii lagom.

Zgodnie ze szwedzką koncepcją lagom do osiągnięcia przytulnego klimatu w domu nie będą nam potrzebne stosy dekoracji. Wystarczy poruszyć wyobraźnię i samemu stworzyć świąteczne ozdoby. Potrzebne ci będą do tego m.in. kolorowy papier ozdobny, wata, nożyczki, brokat i klej. Dzięki tym przyborom wyczarujesz choinki, renifery, bałwana i inne bożonarodzeniowe akcenty.

Znakiem charakterystycznym dla lagom jest styl życia w zgodzie z ideą zero waste. Dlatego każdy, kto chce żyć według zasad tej koncepcji, powinien zachować umiar w zakupach, aby nie wyrzucać jedzenia i zredukować ilość wyrzucanych śmieci. Co sądzicie o tej filozofii? My jesteśmy nią zachwycone!

loader