Zamknij

Stroiki bożonarodzeniowe na święta 2019. Zobacz najpiękniejsze propozycje!

11.12.2019 10:41
Stroiki bożonarodzeniowe
fot. Shutterstock

Stroiki bożonarodzeniowe to obok choinek jedne z ważniejszych dekoracji świątecznych. Sprawdź, gdzie kupisz najpiękniejsze ozdoby i ciesz się pięknym wystrojem swojego wnętrza na nadchodzące święta.

Stroiki bożonarodzeniowe to jedne z piękniejszych ozdób, którymi możemy udekorować nasz dom podczas świąt. Jest to również jeden z ważniejszych symboli Bożego Narodzenia.

Stroiki świąteczne można zrobić samemu lub kupić gotowy w sklepie. Sprawdźcie, jakie są w tym roku najładniejsze!

Stroiki bożonarodzeniowe na 2019 rok

Stroiki bożonarodzeniowe można kupić w sklepach z dodatkami do domu, kwiaciarniach, a nawet dużych supermarketach. Jeśli lubicie domowe rękodzieło, koniecznie postawcie na taki, który wykonacie własnoręcznie. To wcale nie jest trudne! Elegancki stroik bożonarodzeniowy można powiesić na ścianie, drzwiach lub nad kominkiem. Tak przygotowany element z pewnością będzie pięknie ozdabiać cały dom.

Zobacz także: 6 ozdób świątecznych DIY. Jak zrobić najpiękniejsze ozdoby do domu?

Świąteczny stroik bożonarodzeniowy z gałązek

Ten klasyczny wianek świąteczny, sprawdzi w domu tych z was, którzy lubią stawiać na typowo świąteczne barwy. Bazą stroika jest imitacja gałązek oraz liści, a także owoców ostrokrzewu. Eleganckim dodatkiem stały się tutaj także gwiazdy betlejemskie. Srebrne bombki oraz brokat sprawiają, że cały stroik prezentuje się jeszcze bardziej odświętnie.

Screenshot_2019-12-11 Wianek Holly
fot. home-you.com/ cena 149,00 złotych

Stroik bożonarodzeniowy zamiast choinki

Tego typu dekoracja jest bardzo efektowna. Stroik bożonarodzeniowy można postawić również na stole. Tak ustawiona dekoracja będzie świetnie komponować się z białym obrusem. Bogato zdobiony stroik łączy w sobie wiele elementów świątecznych. Małe bożonarodzeniowe drzewko ozdobione jest liśćmi, a także owocami ostrokrzewu. Całość została oprószona srebrnym brokatem, który przypomina pierwszy śnieg. Kompozycja stała się jeszcze bardziej urokliwa dzięki niewielkim bombkom, które dekorują całość.

Screenshot_2019-12-11 Stroik Holly
fot. home-you.com/ cena 299,00 złotych

Stroik na stół do salonu

Ten modny stroik z pewnością sprawi, że każde wnętrze będzie prezentować się jeszcze bardziej świątecznie. Stroik na stół do salonu w okresie Bożego Narodzenia nada wyjątkowy klimat i sprawi, że każdy zwróci na niego uwagę. Ten niewielki element umieszczony w niewysokiej doniczce prezentuje się bardzo modnie i ponadczasowo. Świąteczna dekoracja może zostać ustawiona na komodzie, parapecie lub kominku. Kompozycja została stworzona z gałązek, które swoim wyglądem przypominają sosnowe, sztucznych szyszek oraz srebrnych bombek. Całość została oprószona sztucznym śniegiem, który dodaje zimowego akcentu całości.

Screenshot_2019-12-11 Stroik Woodry
fot. home-you.com/ cena 129,00 złotych

Stroik bożonarodzeniowy DIY

Jeśli wolicie, możecie sami wykonać stroiki bożonarodzeniowe na święta. Nie zajmie to zbyt wiele czasu, a może sprawić wiele radości. To również dodatkowa okazja do wspólnego spędzenia czasu z rodziną. Sprawdźcie, jak własnoręcznie wykonać stroik bożonarodzeniowy krok po kroku.

Potrzebne przedmioty:

 • gałązki świerkowe,
 • gotowy słomiany wałek śr. 30 cm,
 • orzechy włoskie,
 • suszone plastry pomarańczy,
 • drut,
 • złota tasiemka,
 • nożyczki,
 • klej.

Przygotowanie:

 1. Bierzemy dwie lub trzy gałązki świerkowe, drucik i mocujemy je na słomianym wałku. Gałązki obwijamy dokładnie drutem, tak aby nie wystawał spod nich wałek.
 2. Kiedy już słomiany wałek jest zakryty, mocujemy przy pomocy kleju inne dekoracje. Suszone plastry pomarańczy, orzechy włoskie przyklejamy klejem do gałązek.
 3. Ze złotej tasiemki można przygotować małe kokardki, które również przymocujemy do wianka za pomocą kleju.
 4. Tak przygotowany stroik bożonarodzeniowy można powiesić na drzwiach lub położyć na stole.

Zainspirujesz się naszymi propozycjami?

Zobacz także: Na święta przygotuj stroik z szyszek. To piękna i tania dekoracja wnętrza!