Zamknij

Ma taki bałagan w domu, że internauci nie wytrzymali. "Sprzątaj swój dom... jest paskudny"

29.11.2022 08:11

Pewna młoda kobieta uwielbia nagrywać zabawne filmiki tiktokowe. Ostatnio na jednym z nich pokazała trochę za dużo. Wielu internautów, zamiast koncentrować się na niej, zwróciło uwagę na wnętrze domu. Jednoznacznie stwierdzili, że panuje tam bałagan i chaos. 

Kobieta tańcząca w brudnym domu
fot. Shutterstock/tiktok.com/@nirvanaparis

Regularne dbanie o czystość w domu nie dla wszystkich jest oczywiste. Podczas gdy niektóre osoby zwracają uwagę na każdy brudny przedmiot, innym wcale on nie przeszkadza. Warto jednak pamiętać, że zanim publicznie pochwalimy się swoim wnętrzem np. na nagraniu, należy zadbać o to, by chociaż tło było względnie czyste. Przekonała się o tym pewna młoda kobieta - przez chwilę nieuwagi wylała się na nią fala krytyki.

Zobacz także: Zamieszkała w domu z 70 osobami. Pokazuje swoje życie na TikToku

Wrzuciła filmik do sieci, zapomniała posprzątać dom

Każdy, kto publicznie chwali się swoimi nagraniami w sieci, musi pamiętać, że nieustannie jest oceniany. Bywają osoby, które zauważą każdy szczegół wpływający na naszą niekorzyść. Tak było w przypadku tiktokerki, która prowadzi profil o nazwie @Nirvana-Paris. Chciała rozbawić widzów, wyszło jednak nieco inaczej.

Wspomniana kobieta jest matką dwójki dzieci i od czasu do czasu wrzuca na TikToka swoje nagrania. Pewnego razu umieściła humorystyczne wideo, na którym udaje, że śpiewa do wybranej przez siebie piosenki. Niestety w tle widać zaniedbany blat kuchenny z wieloma chaotycznie porozrzucanymi przedmiotami, a na podłodze walają się okruchy. 

Obraz wnętrza domu nie spodobał się wielu osobom. Kobieta nie zwróciła uwagi na to, co nieświadomie pokazuje innym, przez co musiała zmierzyć się z przykrymi opiniami.

Bałagan kobiety wywołał lawinę komentarzy

Tiktokowy film wcale nie spełnił funkcji humorystycznej, a raczej był nauczką dla jego autorki.  Obserwatorzy nie mogli zrozumieć, jak dopuszcza do tego, żeby jej dom tak wyglądał na co dzień. Wypominano jej, że nie szanuje się i daje zły przykład dzieciom. 

Sprzątaj swój dom... jest paskudny.
 
Naprawdę musisz posprzątać mieszkanie. Jak można mieć taki bałagan, szok.
 
W czasie, który przeznaczyłaś na nagranie tego TikToka, mogłaś uporządkować śmieci na górze swojej lodówki.

Kobieta nie zignorowała tych uwag i odpowiedziała w innym poście. Tłumaczyła się, że przy dzieciach trudno mieć idealny porządek i zapewniała, że sprząta swój dom.

Na blacie w kuchni rzeczywiście mam dużo pudełek, ale to dlatego, że nie mam miejsca, a nie dlatego, że nie pilnuję porządku - to jedna z jej wypowiedzi.

Ostatecznie nie wszyscy byli wyrozumiali dla takich tłumaczeń. Na szczęście niektóre mamy dzieliły się podobnymi doświadczeniami i wspierały kobietę ciepłymi słowami. 

Wolałabym spędzać dni, obserwując, jak moje dzieci rosną, niż tylko sprzątając.
 
Nawet gdy posprzątam u siebie, następnego dnia i tak wygląda jakby przeszło tornado.

Niezależnie od tego, jaki był powód nieporządku panującego w domu kobiety, warto zwracać uwagę na to, co pokazujemy innym - ostrożność wielokrotnie może uratować nas przed pochopną krytyką. Co sądzicie o takiej sytuacji?

Źródło: kobieta.gazeta.pl

loader