Zamknij

Jak usunąć sierść z dywanu? Ten domowy trik ułatwi ci sprzątanie

01.12.2022 14:31

Sierść na dywanie to częsty problem, z jakim spotykają się właściciele czworonogów. Jak sobie z nim radzić? Wypróbuj ten domowy sposób.

Sierść na dywanie
fot. Shutterstock

Jesienią można zauważyć wzmożone linienie u czworonogów. Jest to fizjologiczny proces związany z przygotowaniem się pupila na nadejście zimy. W tym czasie posiadacze psów muszą liczyć się z dodatkowymi obowiązkami podczas sprzątania domu. Wypadająca sierść zwierząt z łatwością osiada bowiem na dywanach i wykładzinach, a jej usunięcie bywa niezwykle żmudne i czasochłonne. W tej sytuacji przydatny może okazać się ten domowy trik.

Jak pozbyć się sierści z dywanu?

Utrzymanie dywanu w czystości to nie lada wyzwanie – szczególnie wtedy, gdy nasz pupil uwielbia wylegiwanie się na ciepłym, puszystym podłożu. Wszędobylska sierść może być trudna do usunięcia. W takim przypadku warto wypróbować tę domową metodę.

Aby szybko doprowadzić nasz dywan do porządku, możemy sięgnąć po zwykłą gumową rękawiczkę. Wystarczy delikatnie zwilżyć ją wodą, a następnie przetrzeć nią najbardziej problematyczne miejsca. Tym sposobem łatwo wyczyścisz zabrudzoną powierzchnię. Jest on niezwykle skuteczny również w przypadku dywanów z długim włosiem.

Zobacz także: Jak odświeżyć dywan domowym sposobem? Poznaj ten łatwy trik

Denerwuje cię sierść na dywanie? Wykorzystaj też inne metody

Do wyczyszczenia dywanu z sierści mogą ci się przydać również inne triki. W tej sytuacji przydatna może okazać się także zwykła gąbka do naczyń. Zamiast niej możesz zastosować również gumową myjkę do szyb. Wystarczy zmoczyć ją w wodzie, a następnie przetrzeć nią powierzchnię dywanu lub wykładziny. Takie metody warto wykorzystać też w przypadku sierści na kanapie lub fotelu.

Zobacz także: Chcesz odświeżyć kolor dywanu? Zastosuj ten produkt

loader