Zamknij

Przetrzyj zlew tym produktem. Nabierze pięknego połysku

10.11.2022 09:45

Oto domowy sposób na idealnie czysty i błyszczący zlewozmywak. Koniecznie sięgnij po niego w swojej kuchni.

Zlewozmywak
fot. Shutterstock

Podczas sprzątania kuchni nie możemy zapominać o dokładnym umyciu zlewu. Nieestetyczne smugi na jego powierzchni bywają czasami trudne do usunięcia. Okazuje się jednak, że w tym przypadku nie musisz wydawać pieniędzy na drogie środki czyszczące. W swojej kuchni z pewnością znajdziesz produkt, który szybko upora się z tym problemem.

Jak wyczyścić zlew domowym sposobem? Oto sprytny trik

Lśniący zlewozmywak to wizytówka każdej kuchni. Aby znów nabrał połysku, wystarczy sięgnąć po tę sprawdzoną metodę z wykorzystaniem oliwy z oliwek. Przeważnie stosujemy ją w celach kulinarnych, więc dla wielu osób takie zastosowanie tego produktu może być sporym zaskoczeniem.

Trik jest bardzo prosty. Jedyne co musisz zrobić, to nałożyć odrobinę oliwy z oliwek na ściereczkę, a następnie delikatnie przetrzeć nią powierzchnię zlewu. Jeżeli chcesz, aby unosił się z niego ładny zapach, warto dodać do oliwy kilka kropli soku wyciśniętego z cytryny.

Zobacz także: Domowy trik na wyczyszczenie kuchenki. Będziesz zaskoczony, że jest tak skuteczny

Oliwa z oliwek ma więcej nietypowych zastosowań. Sprawdź, do czego jeszcze może się przydać

Zastosowanie oliwy z oliwek nie musi ograniczać się wyłączenie do gotowania. Produkt ten warto wykorzystać także w inny sposób. Sprawdzi się do nabłyszczania garnków czy patelni. Może ułatwić ci również usuwanie etykiet ze słoików.

Oliwa z oliwek to też idealny środek do czyszczenia lodówki czy piekarnika od zewnątrz. Dzięki niej z łatwością pozbędziemy się śladów po palcach czy innych zabrudzeń.

Zobacz także: Oto zaskakujące zastosowanie gąbki do naczyń. Wypróbuj je w domu

loader