Zamknij

Przetrzyj tym stół w kuchni lub w jadalni. Będzie lśnił na święta

13.12.2022 09:45

Masz w planach generalne świąteczne porządki? Sprawdź, jak wypolerować drewniany stół, aby nabrał połysku.

Czyszczenie stołu
fot. Shutterstock

Stół spełnia podczas świąt niezwykle ważną rolę. To przy nim gromadzimy się rodziną, wspólnie śpiewamy kolędy oraz delektujemy się bożonarodzeniowymi przysmakami. Warto więc zadbać o to, aby w tych dniach prezentował się idealnie. Do polerowania takich powierzchni możemy wykorzystać ten trik z TikToka.

Jak wyczyścić drewniany stół na święta? Oto domowy trik

Zanim rozpoczniesz przygotowania świątecznej aranżacji stołu, najpierw musisz go dokładnie wypolerować. Jak pokazuje jedna z użytkowniczek TikToka, w usuwaniu wszelkich plam i zacieków pomocna może być oliwa z oliwek.

Tiktokerka nakłada niewielką ilość produktu na stół, a następnie delikatnie przeciera go przy pomocy ręcznika papierowego. Dzięki temu cała powierzchnia staje się czysta i lśniąca. Zanim zastosujecie ten trik, warto wypróbować go najpierw w mniej widocznym miejscu. Może się bowiem okazać, że nie każdy mebel zareaguje na niego równie dobrze.

Zobacz także: Okrągły stół do jadalni - funkcjonalność, materiał, symbolika

Inne przydatne triki na czyszczenie stołu

Jeżeli zauważyłeś na swoim stole niewielkie rysy, możesz zamaskować je przy pomocy orzechów włoskich. Podobny efekt przyniesie zastosowanie czarnej herbaty. Z kolei białe ślady po kubkach i szklankach najlepiej usunąć, wykorzystując ten prosty trik. Wystarczy umieścić na stole kuchenną ścierkę i wyprasować ją żelazkiem. Po nieestetycznych zaciekach nie będzie już śladu.

Zobacz także: Savoir-vivre przy stole - czy znasz obowiązującą etykietę?

loader