Zamknij

Oto nietypowe zastosowanie zmywacza do paznokci. Będziesz nim zaskoczony

16.11.2022 15:20

Jak wykorzystać zmywacz do paznokci w nietypowy sposób? Takie zastosowanie tego produktu może być dla ciebie sporą niespodzianką.

Zmywacz do paznokci
fot. Shutterstock

Zmywacz do paznokci to obowiązkowy produkt w każdej kosmetyczce. Jest on przydatny podczas robienia manicure. Okazuje się jednak, że możemy go zastosować nie tylko do usuwania lakieru z płytki. Produkt ten sprawdzi się bowiem również podczas… domowych porządków. Do czego warto go wykorzystać? Podpowiadamy.

Poznaj nietypowe zastosowanie zmywacza do paznokci

Możliwości wykorzystania zmywacza do paznokci jest znacznie więcej, niż się spodziewamy. Ten kosmetyk warto zastosować także w trakcie sprzątania domu. Może okazać się niezwykle przydatny do mycia fug w łazience. Ich czyszczenie bywa zwykle uciążliwe, ale tym sposobem możemy zrobić to znacznie szybciej.

Zmywacz doskonale bowiem poradzi sobie z trudnymi zabrudzeniami. Wystarczy polać nim ściereczkę lub gąbkę, a następnie delikatnie przemyć nim wszystkie fugi. Trzeba jednak to robić delikatnie, aby nie doprowadzić do ich zbytniego wytarcia. Różnica będzie widoczna od razu.

Zobacz także: Jak wykorzystać chusteczki higieniczne w niecodzienny sposób? Podpowiadamy

Inne sposoby na umycie fug w łazience

Do mycia fug mogą ci się przydać także inne środki. Okazuje się, że równie skuteczne w tym przypadku są różne produkty spożywcze m.in. ocet. Możesz przygotować również gęstą pastę na bazie sody oczyszczonej i wody, a następnie przetrzeć nią wszystkie fugi za pomocą niedużej szczoteczki. Te proste metody mogą przynieść zaskakująco dobre rezultaty.

Zobacz także: Jak pozbyć się lakieru do paznokci z ubrania? Poznaj 2 skuteczne metody

loader