Zamknij

Mop to siedlisko bakterii. Jak go wyczyścić?

17.11.2022 15:03

Zdarza ci się myć podłogę przy pomocy mopa? Sprawdź, jak go zdezynfekować domowym sposobem.

Mop
fot. Shutterstock

Czysta i lśniąca podłoga to wizytówka każdego mieszkania. Aby zawsze prezentowała się idealnie, niezbędne są różne akcesoria do jej czyszczenia. Do mycia takich powierzchni doskonale sprawdza się mop. Często jednak zapominamy o tym, że po pewnym czasie on sam jest siedliskiem brudu i różnych drobnoustrojów, dlatego konieczne jest jego regularne odświeżanie. Możemy to zrobić, wykorzystując po zakończeniu sprzątania ten prosty domowy trik.

Oto domowy sposób na czyszczenie mopa. Wypróbuj go w domu

Mop z łatwością usuwa z podłogi kurz i inne, nawet trudne zabrudzenia. Dzięki niemu mycie paneli czy płytek jest znacznie wygodniejsze. Po domowych porządkach warto pamiętać o tym, aby dokładnie go wyczyścić. W tym celu wystarczy sięgnąć po produkt, który znajdziemy w swojej kuchni.

Najpierw należy wlać do wiaderka lub miski ciepłą wodę, a następnie dodać do tego pięć łyżek zwykłego octu, który ma doskonałe właściwości dezynfekujące. Potem wszystko musimy dokładnie wymieszać. Kiedy roztwór będzie gotowy, trzeba umieścić w nim końcówkę mopa i odczekać ok. 15 minut. Po upływie tego czasu należy dokładnie wypłukać ją w wodzie i pozostawić do wyschnięcia.

Zobacz także: Jak odświeżyć dywan domowym sposobem? Poznaj ten łatwy trik

Domowe środki do mycia podłogi

Jeżeli na co dzień rezygnujesz ze stosowania detergentów w swoim domu, możesz wykorzystać też inne naturalne sposoby na mycie podłogi. Jednym z nich jest zastosowanie mieszanki wody i zielonej, liściastej herbaty. Taki środek doskonale nadaje się do mycia drewnianych powierzchni. Z kolei do czyszczenia płytek podłogowych warto sięgnąć po sodę oczyszczoną o znakomitych właściwościach odświeżających.

Zobacz także: Jak wyczyścić zabrudzoną ścianę? Tym domowym sposobem zrobisz to szybko

loader