Przemyj tym płytki balkonowe. Będą jak nowe

07.03.2023 13:36

Zamierzasz zrobić generalne porządki na balkonie lub tarasie? Poznaj domowy sposób na czyszczenie płytek.

Sprzątanie balkonu
fot. Shutterstock

Po długiej zimie warto przeznaczyć trochę czasu na sprzątanie balkonu. Im wcześniej to zrobimy, tym szybciej będziemy przygotowani na nadejście wiosny. A wtedy nie pozostanie nam już nic innego, jak cieszyć się przyjemnym odpoczynkiem na świeżym powietrzu. Podczas porządkowania tego miejsca dość często dużo wysiłku musimy włożyć w mycie płytek balkonowych, na których łatwo osadzają się różne zanieczyszczenia. Aby ułatwić sobie to zadanie, możemy wypróbować ten domowy sposób.

Jak wyczyścić płytki balkonowe? Poznaj ten trik

Po okresie zimowym wygląd naszego balkonu często pozostawia wiele do życzenia. Do jego posprzątania możemy wykorzystać różne domowe metody. W walce z uciążliwymi zabrudzeniami na płytkach balkonowych warto sięgnąć po trik, o którym napisał portal Wirtualna Polska Kobieta. Okazuje się, że w tym przypadku z pomocą mogą nam przyjść kuchenny produkt. Mowa o sodzie oczyszczonej, która już nieraz ratowała nas w różnych domowych sytuacjach.

Tym razem także warto wypróbować jej działanie. W tym celu możemy przyrządzić na jej bazie specjalny roztwór z dodatkiem wody oraz odrobiny mydła. Następnie gotową miksturą wystarczy umyć zabrudzoną powierzchnię przy pomocy ścierki lub mopa. Aby uzyskać jak najlepszy efekt, czynność należy powtórzyć.

Zobacz także: Jak dbać o kwiaty na balkonie? Ten trik sprawi, że będą zachwycać wyglądem

Jak przygotować balkon na wiosnę?

Kiedy sprzątanie balkonu zostanie zakończone, najwyższy czas zadbać o jego aranżację. Na początek najlepiej wybrać styl przewodni, w którym chcemy urządzić to miejsce. Jeżeli uwielbiasz dodatki boho, postaw na makramowe, wiszące kwietniki, lub drewniane i wiklinowe osłonki na kwiaty. Jego wystrój podkreślą też plecione poduszki i dywaniki. Z kolei do wykonania ciekawych mebli możesz wykorzystać stare palety.

Miłośnicy nowoczesnych aranżacji powinni natomiast rozejrzeć się za metalowymi lampionami czy kamiennymi donicami o oryginalnych kształtach. Dzięki takim akcentom stworzysz wyjątkową przestrzeń do wiosennego wypoczynku.

Zobacz także: Jakie kwiaty można sadzić w marcu? Te gatunki będą piękną ozdobą twojego balkonu

loader

RadioZET.pl/kobieta.wp.pl