Zamknij

Posyp tym umywalkę w łazience. Brzydki osad zniknie błyskawicznie

12.12.2022 09:51

Jak się pozbyć osadu z kamienia na umywalce? Skuteczny środek do walki z nim znajdziesz w swojej kuchni.

Czyszczenie umywalki
fot. Shutterstock

Jednym z nieodłącznych elementów świątecznych przygotowań są generalne porządki. Poza sprzątaniem salonu czy kuchni czeka nas jeszcze przeprawa przez łazienkę. Aby wyczyścić ją na błysk, warto wykorzystać różne domowe metody. Dość częstym problemem jest kamień na umywalce. Na szczęście można go łatwo usunąć, stosując pewien popularny produkt spożywczy.

Jak usunąć kamień z umywalki? Szybki domowy trik

Ten trik na pewno przyda ci się podczas świątecznych porządków. Dzięki niemu twoja umywalka w łazience znów będzie wyglądać jak nowa. W tym przypadku skuteczny będzie zwykły kwasek cytrynowy o szerokim domowym zastosowaniu.

Wystarczy wymieszać cztery łyżeczki tego produktu z wodą, aby uzyskać gęstą konsystencję. Następnie gotowy środek należy rozprowadzić po zabrudzonej powierzchni i odczekać kilka minut. Na koniec musimy pamiętać o dokładnym wypłukaniu umywalki, aby pozbyć się z niej resztek pasty.

Zobacz także: Jak odkamienić kran? Dzięki temu znów będzie jak nowy  

Inne sposoby na czyszczenie umywalki

Problematyczny osad na umywalce możesz wyczyścić też innymi sposobami. Jak zwykle niezastąpione w takich przypadkach są ocet oraz soda oczyszczona. Te dwa produkty kosztują niewiele, a często przynoszą zaskakująco dobre efekty i działają niczym profesjonalne środki do czyszczenia różnych łazienkowych powierzchni. Dobrym sposobem na odświeżenie umywalki jest także zastosowanie soku wyciśniętego z cytryny. Nie tylko usunie on widoczne zabrudzenia, ale też wypełni łazienkę przyjemnym, owocowym zapachem.

Zobacz także: Tej rzeczy nigdy nie należy trzymać w łazience. O czym mowa?

loader