Zamknij

Czyste fugi bez żmudnego szorowania? To możliwe. Wypróbuj ten środek

02.12.2022 12:48

Czym można umyć fugi w łazience? Ten produkt działa niezwykle skutecznie. Znajdziesz go w swojej kuchni.

Fugi
fot. Shutterstock

Sprzątanie łazienki bywa dość pracochłonne. Największy problem sprawia zazwyczaj czyszczenie fug – szczególnie tych w białym kolorze. Wraz z upływem czasu stają się bowiem żółte, co rzutuje na ogólny wygląd płytek łazienkowych. Zanim jednak sięgniemy po specjalistyczne preparaty czyszczące, możemy wypróbować działanie tego popularnego produktu spożywczego.

Oto sprawdzony sposób na lśniące fugi. Błyskawicznie usunie wszystkie zabrudzenia

Aby skutecznie wyczyścić fugi, nie musisz wydawać od razu pieniędzy na profesjonalne środki. Najpierw warto spróbować uporać się z tym problemem przy pomocy tego prostego triku. Wystarczy sięgnąć po kwasek cytrynowy. Produkt ten ma wiele domowych zastosowań i równie dobrze poradzi sobie z takimi zabrudzeniami.

Wystarczy wsypać pięć łyżeczek kwasku do kubka, a następnie dodać do niego odrobinę wody, aby uzyskać gęstą konsystencję. Gotową pastę należy nałożyć na fugi za pomocą gąbki lub szczoteczki. Po godzinie trzeba wszystko dokładnie zmyć – najlepiej przy użyciu wilgotnej ścierki. Różnicę w wyglądzie fug zauważysz od razu.

Zobacz także: Tej rzeczy nigdy nie należy trzymać w łazience. O czym mowa?

Inne sposoby na czyste fugi

Jeżeli nie masz pod ręką kwasku cytrynowego, możesz wypróbować także inne domowe sposoby na czyszczenie fug. Podobny efekt uzyskamy, stosując sodę oczyszczoną lub zwykły ocet w połączeniu z wodą. Zamiast nich można także wykorzystać sok wyciśnięty z cytryny. Pamiętaj, że te metody nadają się głównie do fug w jasnym kolorze, w przeciwnym razie mogą spowodować ich odbarwienie.

Zobacz także: Jak odkamienić umywalkę domowym sposobem? Podpowiadamy

loader