Zamknij

Wyrzucasz skórki od pomarańczy? Mogą ci się przydać w domowych porządkach

04.07.2022 14:14
Pomarańcze
fot. Shutterstock

Co zrobić ze skórkami od pomarańczy? Okazuje się, że mogą być niezwykle użyteczne. W jaki sposób je wykorzystać? Podpowiadamy.

Pomarańcze to prawdziwy smak lata. W naszej kuchni wykorzystujemy głównie ich soczysty miąższ. Wiele osób nie zdaje sobie bowiem sprawy, że skórki od tych owoców również mają wiele cennych właściwości. Mogą się sprawdzić nie tylko jako dodatek do ciast i deserów. Warto wykorzystać je również do... sprzątania domu.

Domowe porady: jak wykorzystać skórki od pomarańczy?

Po obraniu pomarańczy przeważnie pozbywamy się ich skórek. To błąd, bowiem takie obierki mają doskonałe właściwości antybakteryjne. Możemy je wykorzystać np. do czyszczenia naczyń w zmywarce.

Wystarczy wrzucić kilka takich skórek do pojemnika na sztućce znajdującego się wewnątrz urządzenia. Ten trik sprawi, że wszystkie naczynia będą idealnie czyste i nabiorą połysku. To także doskonały sposób na odświeżenie zmywarki. Dzięki skórkom od pomarańczy zawsze będzie unosił się w niej przyjemny, owocowy zapach.

Zobacz także: 9 powodów, by jeść pomarańcze. Cenna jest też skórka

Domowe porady: inne zastosowanie skórek od pomarańczy

Skórki od pomarańczy mogą mieć znacznie więcej zastosowań, niż nam się wydaje. Doskonale sprawdzą się również jako naturalny zapach do domu.

Najpierw najlepiej je wysuszyć, a następnie ułożyć na talerzyku w różnych miejscach w mieszkaniu. W takiej formie mogą zastąpić np. odświeżacz do szafy. Dzięki nim łatwo pozbędziesz się z jej wnętrza nieprzyjemnej woni.

Zobacz także: Ciasto pomarańczowe smakuje i pachnie nieziemsko. Poznaj tę recepturę