Zamknij

Wrzuć ten produkt do zmywarki. Dzięki niemu szklanki będą błyszczące

08.08.2022 14:10

Co zrobić, gdy naczynia wyjęte ze zmywarki są pozbawione połysku? Wykorzystaj niezwykłe działanie tego produktu.

Zmywarka
fot. Shutterstock

Zmywarka to urządzenie niezwykle przydatne w każdej kuchni. Czasami jednak zdarza się, że po wyjęciu z niej naczyń, nie wyglądają one tak, jak byśmy tego chcieli. Matowy osad na szklankach czy sztućcach może wynikać z wielu przyczyn. Często jest wynikiem zbyt twardej wody lub stosowania nieodpowiednich środków czyszczących. Aby uniknąć takich sytuacji, możemy sięgnąć po ten domowy trik.

Domowe porady: sposób na matowe naczynia

Piękne, lśniące naczynia to wizytówka każdej kuchni. Jeżeli po wyjęciu ze zmywarki ich wygląd pozostawia wiele do życzenia, warto wypróbować ten prosty sposób.

Wystarczy bowiem włożyć do urządzenia kilka skórek z limonki. Owoc ten działa niczym naturalny nabłyszczacz. Dzięki niemu wszystkie szklanki nabiorą ładnego połysku i będą pięknie prezentować się na kuchennym stole.

Zobacz także: Myjesz te rzeczy w zmywarce? Sprawdź, dlaczego nie należy tego robić

Domowe porady: inne zastosowanie limonki

Limonka to produkt o szerokim zastosowaniu – nie tylko kulinarnym. Owoc ten można wykorzystać również do zrobienia domowego odświeżacza powietrza, dzięki któremu twoje mieszkanie wypełni się przyjemnym aromatem.

Z limonki warto przygotować również pastę do czyszczenia różnych powierzchni w łazience czy w kuchni. W tym celu wystarczy zetrzeć jej skórkę na tarce, a następnie wymieszać ją z sodą oraz odrobiną wody. Taki domowy preparat może przydać się m.in. do mycia zlewu, umywalki oraz wanny.

Zobacz także: Ten błąd podczas zmywania naczyń popełnia wiele osób. O czym mowa?

loader