Zamknij

Chcesz szybko wyczyścić drewnianą łyżkę? Pomoże ci w tym prosty trik z TikToka

31.05.2021 15:22
sałatka
fot. Shutterstock

Drewniana łyżka do sałatek to element, który znajdziemy w każdej kuchni. Niestety mycie jej tradycyjnymi metodami nie zawsze daje spodziewane rezultaty. Jeżeli chcesz pozbyć się z niej wszelkich bakterii i zaschniętych resztek jedzenia, wypróbuj skuteczny trik z TikToka.

Drewniane łyżki wielorazowego użytku są bardzo praktyczne, ale mogą być trudne w czyszczeniu. Przez to, że pozostawiamy je niedomyte, z czasem stają się siedliskiem bakterii. Możemy jednak tego uniknąć w bardzo prosty sposób. Wystarczy wypróbować genialną metodę, która jest teraz hitem na TikToku.

Trik z TikToka na wyczyszczenie drewnianej łyżki

Drewniane łyżki, których używamy do nakładania sałatek i mieszania różnego rodzaju potraw, wyczyścisz za pomocą prostego triku. Jego pomysłodawczynią jest użytkowniczka Tiktoka, Bonnie McNamara, która prowadzi kanał @miss.clean.with.me. Tę metodę wykonasz w zaledwie kilka minut, a efekt będzie natychmiastowy.

Do przeprowadzenia triku potrzebne ci będą wysoka szklanka i wrzątek. Kiedy już je przygotujesz, włóż brudne sztućce do szklanki wypełnionej wrzącą wodą. Następnie odczekaj chwilę i je wyjmij. Jak informuje serwis kobieta.onet.pl, gorący płyn wypełnia mikroszczeliny na drewnianej powierzchni. Ponadto skutecznie usuwa z niej resztki jedzenia i tłuszczu.

Zobacz także: Nie wiesz, jak wyczyścić zamszowe buty? Poznaj 4 sprawdzone triki

Jak wyczyścić drewniane sztućce?

Czasami zdarza się, że zaraz po ugotowaniu potrawy nasze drewniane łyżki przez kilka godzin leżą nieumyte. Przez to wyczyszczenie ich może okazać się jeszcze trudniejszym zadaniem. W takich przypadkach polecamy wykorzystać sodę oczyszczoną. Wsyp odrobinę sypkiego produktu do wrzątku, zanurz łyżkę w powstałym roztworze i poczekaj kilka godzin. Później wyjmij ją i przemyj gorącą wodą. Wszelkie zabrudzenia powinny zniknąć.

Zobacz, jakie trendy będę królować we wnętrzach w nadchodzącym sezonie! 

źródło: kobieta.onet.pl