Zamknij

Co się stanie, gdy włożysz gąbkę do lodówki? Koniecznie wypróbuj ten trik

03.11.2021 14:24
Lodówka
fot. Shutterstock

Gąbka do naczyń to obowiązkowy element wyposażenia każdej kuchni. Okazuje się, że może mieć ona znacznie więcej zastosowań, niż te które znamy. Przekonajcie się sami.

Triki kuchenne znacznie ułatwiają utrzymanie porządku. Mogą być ratunkiem dla każdej pani domu w różnych niespodziewanych sytuacjach. Tym razem zdradzimy ci trik z gąbką do naczyń w roli głównej. Jego efekt z pewnością cię zaskoczy.

Triki kuchenne: zastosowanie gąbki do naczyń

Utrzymanie czystości w lodówce bywa trudnym zadaniem. Ważny jest zarówno sposób przechowywania produktów, jak i regularne mycie urządzenia. Jeżeli mimo to, wciąż wydobywa się z niego nieprzyjemny zapach, warto sięgnąć po różne sprawdzone, domowe sposoby.

Jednym z nich może być umieszczenie wewnątrz lodówki gąbki do naczyń, która działa jak pochłaniacz wilgoci oraz przykrych aromatów. Jest to również bardzo łatwy, a jednocześnie skuteczny patent na przedłużenie świeżości produktów. Gąbka powinna być nowa i sucha, ponadto trzeba pamiętać o tym, aby wymieniać ją co kilka dni - tylko wtedy uzyskamy najlepsze efekty.

Zobacz także: Chcesz pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z lodówki? Wypróbuj trik z torebką herbaty

Triki kuchenne: sposoby na nieprzyjemny zapach w lodówce

Poza trikiem z gąbką istnieje wiele innych metod, które możesz wykorzystać, aby pozbyć się przykrego zapachu z lodówki. Podobny efekt można osiągnąć, umieszczając w niej połówkę jabłka lub ziemniaka. Od czasu do czasu warto również położyć we wnętrzu urządzenia talerzyk z ziarnami kawy, która sprawi, że twoja lodówka wypełni się pięknym aromatem. A jakie są wasze ulubione triki kuchenne?