Zamknij

Ten błąd podczas zmywania naczyń popełnia wiele osób. O czym mowa?

09.03.2022 13:55
Zmywanie naczyń
fot. Shutterstock

Co zrobić, aby zmywanie naczyń było znacznie szybsze i łatwiejsze? Ważny jest ten jeden szczegół. Od tej pory twoje naczynia będą zawsze czyste i lśniące.

Zmywanie naczyń nie należy do najprzyjemniejszych czynności podczas sprzątania domu, ale na szczęście istnieją sposoby, dzięki którym może nam ono zabrać znacznie mniej czasu. Jeżeli mimo twoich usilnych starań, wygląd naczyń po ich umyciu wciąż pozostawia wiele do życzenia, być może zapominasz o pewnym istotnym szczególe.

Domowe porady: jak prawidłowo myć naczynia?

Ręczne mycie naczyń nie przyniesie oczekiwanych efektów, jeżeli zapomnisz je wcześniej posegregować. Wiele osób robi to chaotycznie. Tłuszcz i inne zabrudzenia z garnków czy patelni z łatwością osadzają się na gąbce. Z kolei czyszcząc nią później szklanki lub sztućce, sprawiamy, że powstają na nich trudne do usunięcia, nieestetyczne zacieki.

Pamiętaj więc, aby zmywanie zacząć od najczystszych naczyń, a akcesoria najbardziej brudne zostawić na sam koniec. Ważna jest również temperatura wody. Im będzie ona bardziej gorąca, tym łatwiej pozbędziemy się trudnych osadów.

Zobacz także: Jak skutecznie usunąć tłuszcz z naczyń? Wypróbuj ten domowy trik

Domowe porady: naturalne środki do mycia naczyń

Do mycia naczyń możemy wykorzystać domowe środki, które z pewnością znajdziemy w swojej kuchni. Warto sięgnąć po kwasek cytrynowy albo sodę oczyszczoną o właściwościach dezynfekujących. Te produkty doskonale poradzą sobie z osadem po herbacie czy kawie na kubkach lub filiżankach. Trudne zabrudzenia można usunąć również z pomocą roztworu przygotowanego na bazie wody i octu.

Zobacz także: Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET