Zamknij

Ten błąd podczas odkurzania domu popełniamy często. O czym mowa?

24.03.2022 13:51

Odkurzamy swój dom regularnie, jednak często robimy to w nieprawidłowy sposób. Na co zwrócić szczególną uwagę? Podpowiadamy.

Odkurzanie
fot. Shutterstock

Wiosna kojarzy nam się z piękną pogodą, świeżym powietrzem, a czasami także z… generalnymi porządkami. Wiele osób pierwsze słoneczne dni wykorzystuje na sprzątanie swojego domu. Aby lśnił czystością, musimy pamiętać m.in. o jego dokładnym odkurzeniu. I chociaż wydaje nam się, że jest to banalna czynność, to jednak zdarza nam się popełniać pewien błąd. O czym mowa?

Domowe porady: jak prawidłowo odkurzyć dom?

Regularne sprzątanie mieszkania jest bardzo ważne nie tylko dla naszego komfortu, ale również zdrowia. Na przedmiotach domowego użytku z łatwością osadza się kurz, który może być szczególnie uciążliwy dla alergików.

Wiele osób domowe porządki zaczyna od wycierania mebli ścierką, a dopiero później przechodzi do odkurzania dywanów. Niestety takie podejście sprawia, że wszelkie drobinki kurzu znów szybko unoszą się w powietrzu i po chwili nasze półki czy szafy ponownie są brudne. Odkurzanie lepiej więc zacząć od podłogi, a następnie dokładnie wyczyścić wszystkie meble. 

Zobacz także: Jak odświeżyć dywan domowym sposobem? Poznaj ten łatwy trik

Domowe porady: jaki odkurzacz wybrać?

Zakup dobrego sprzętu do odkurzania to inwestycja na lata. Warto więc wybrać taki, który będzie najlepiej dopasowany do naszych potrzeb. Coraz więcej osób decyduje się na odkurzacze bezprzewodowe, które są niezwykle łatwe w obsłudze i poręczne, a dodatkowo zajmują niewiele miejsca. Jeżeli w twoim domu jest dużo dywanów, warto zastanowić się nad zakupem odkurzacza z funkcją prania, który doskonale wyczyści nie tylko wykładzinę, ale również pozbędzie się wszelkich zabrudzeń na kanapie czy fotelu.

Zobacz także: Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

loader