Zamknij

Tej rzeczy nigdy nie należy trzymać w łazience. O czym mowa?

10.05.2022 15:02

Czego nie należy przechowywać w łazience? Tych rzeczy lepiej się z niej szybko pozbyć.

Łazienka
fot. Shutterstock

W łazience zdarza nam się przechowywać wiele przedmiotów. Zazwyczaj swoje stałe miejsce mają w niej ręczniki, akcesoria do kąpieli czy różne zestawy kosmetyków. Okazuje się jednak, że istnieją pewne rzeczy, których nie należy w niej umieszczać. W pomieszczeniu tym, mimo regularnego sprzątania i wietrzenia, często panuje duża wilgoć. Niektóre przedmioty źle znoszą takie warunki i zdecydowanie lepiej poszukać dla nich innego miejsca.

Domowe porady: jakich przedmiotów nie należy trzymać w łazience?

Często w wyniku pośpiechu czy roztargnienia zostawiamy w łazience naszą srebrną biżuterię. Czasami o niej zapominamy i potrafi tam leżeć nawet przez dłuższy czas. Zdarza się też, że niektóre osoby trzymają ją tam na co dzień, co jest niestety dużym błędem.

Wilgotne powietrze w tym pomieszczeniu sprawi, że nasze ulubione pierścionki czy bransoletki bardzo szybko będą ciemnieć i stracą swój piękny połysk. Podobnie stanie się z innymi przedmiotami ze srebra. W łazience najlepiej więc trzymać tylko najbardziej niezbędne rzeczy. Z kolei biżuterię bezpieczniej będzie umieścić w innym miejscu np. w salonie lub w sypialni.

Zobacz także: Tiktokerka zdradza 3 proste sposoby na piękny zapach w łazience. Warto wykorzystać je w swoim domu

Domowe porady: jak dbać o srebrną biżuterię?

Jeżeli chcesz, aby srebrna biżuteria służyła ci przez dłuższy czas, musisz przechowywać ją w odpowiednich warunkach. Najlepiej, jeżeli wykorzystamy do tego specjalne zamykane szkatułki wyłożone miękkim materiałem, dzięki którym nasze cenne błyskotki nie będą narażone na kurz czy działanie innych czynników zewnętrznych.

Warto pamiętać również o regularnej pielęgnacji biżuterii. Do jej polerowania możemy wykorzystać różne domowe środki np. sodę oczyszczoną, która z łatwością przywróci ich dawny blask.

Zobacz także: Jak wykorzystać pastę do zębów podczas sprzątania łazienki? Podpowiadamy

loader